Україна домовилася про постачання дизпалива з Угорщини — ЗМІ

Фото: Укртранснафта Укртранснафта має намір отримувати дизпаливо з Угорщини

Потужність «труби Медведчука» дозволяє в реверсному режимі постачати з Угорщини до 2 млн тонн нафтопродуктів на рік.

Укртранснафта підписала контракт із угорською компанією Mol про постачання 35 тисяч тонн дизельного палива на місяць. Ресурс надходитиме реверсом по нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрям, який ще називають «труба Медведчука». Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела.

Стверджується, що контракт було підписано наприкінці минулого тижня, а публічно про нього буде заявлено днями. При цьому зазначеного обсягу дуже мало для потреб українського ринку.

«Але навіть цього обсягу фізично поки що немає. Mol у кращому разі, за інформацією співрозмовників, може забезпечити лише 1/7 частину реверсу, тобто 5 тисяч тонн, тоді як решту обсягу потрібно шукати», — пише видання.

Потужність «труби Медведчука», в принципі, дозволяє в реверсному режимі постачати з Угорщини до 2 млн тонн нафтопродуктів на рік. Це найшвидший та найдешевший імпорт палива на український ринок.

Нагадаємо, у травні Кабмін скасував держрегулювання цін на пальне. Там очікують, що ціни будуть у межах до 58 грн на дизпаливо та 52 грн на бензин. Учасникам ринку, які зловживають ситуацією, обіцяють санкції.

Але за даними ЗМІ, з урахуванням націнки АЗС ціни будуть приблизно 60-72 гривні за дизель та 55-65 гривень за бензин А-95.

Джерело