ФОПи отримали доступ до нової послуги в Дії

Фото: ГНС Зарахування коштів можна перевірити в Розрахунках із бюджетом

Декларація платника єдиного податку 2% подається до 20 числа кожного місяця за доходи, отримані у попередньому місяці, починаючи з травня до скасування воєнного стану на території України.

Тепер у додатку Дія можна подати декларацію платника єдиного податку 2% та сплатити його. Це можуть зробити ФОП-спрощенці 3 групи із застосуванням спеціальної ставки 2%, повідомила Державна податкова служба (ДПС).

Для подання декларації необхідно:

  •     авторизуватись у додатку Дія та в меню Послуги вибрати Податки на ФОП — Декларація платника єдиного податку 2% за відповідний місяць;
  •     ввести суму отриманого доходу за вибраний місяць;
  •     перевірити контактні дані та декларацію (за необхідності — відкоригувати);
  •     підписати її Дії.Підписом та відправити.

Для сплати податку необхідно:

  •     авторизуватись у додатку Дія та в меню Послуги вибрати Податки на ФОП — Сплата єдиного податку 2% за відповідний місяць;
  •     ввести суму отриманого доходу за обраний місяць та перевірити розраховану суму податку до сплати;
  •     вибрати спосіб оплати та оплатити.

Зарахування коштів відбувається протягом трьох робочих днів, перевірити можна у Розрахунках із бюджетом.

У ДПС нагадали, що декларація подається до 20 числа кожного місяця за доходи, отримані попереднього місяця, починаючи з травня і до скасування воєнного стану на території України. Сплата єдиного податку 2% доступна у додатку до кінця кожного місяця за попередній, тобто ще через 10 днів після граничного терміну подання декларації.

Нагадаємо, у травні на порталі Дія з’явилася нова послуга для ФОПів. Тепер підприємці можуть змінити ім’я власника та місцеперебування онлайн. Більше не потрібно йти до міськради чи ЦНАПу та платити 250 гривень, щоб подати заяву.

Зеленський оголосив про звільнення ФОПів від ЄСВ

Джерело