Потріть лаврове листя одне об одного: хитрий трюк дасть приголомшливий результат

Лавровий лист є популярною пряністю на українській кухні. Пельмені, супи, тушковані страви іноді важко уявити без цього інгредієнта. Однак багато господинь використовують його неправильно. В результаті їжа може дуже сильно гірчити або ефекту від лаврового листа зовсім не буде. Тому потрібно знати кілька правил, які допоможуть правильно розкрити аромат цієї прянощі, інформує Ukr.Media.

Щоб зробити аромат більш насиченим, необхідно розім'яти лаврове листя в руках перед використанням або потерти його один об одного. Злегка розігніть кожен лист, трохи розімніть, потріть, щоб вони стали більш гнучкими. При цьому їх ламати не потрібно. Завдяки цій дії ефірні олії в "лаврушці" стануть доступнішими.

У лавровому листі містяться гіркі речовини, тому тривале перебування його у страві або у воді, яка сильно кипить, може призвести до того, що їжу неможливо буде їсти через гіркоту. Тому пряність необхідно додавати за п'ять хвилин до готовності супу чи бульйону та за 10 хвилин до готовності тушкованих страв.

При цьому в курячий бульйон лавровий лист досвідчені кухарі не додають. В іншому разі бульйон втратить смак і аромат, тому що пряність заглушить смакові особливості такого ніжного м'яса, як курка. В овочевий бульйон "лаврушку" кладуть в обмеженій кількості або не додають зовсім, оскільки рідина вже досить ароматизується овочами.

На літр рідини потрібно брати не більше одного-двох листочків. При цьому зробити аромат більш насиченим і ніжним також можна, якщо збільшити кількість листя у страві вдвічі і на стільки ж скоротити час перебування прянощі у каструлі.

Пропонується взяти, наприклад, не п'ять листків, а 10, і протомити їх у супі лише дві-три хвилини. З готових страв лаврове листя завжди потрібно виймати відразу, щоб не допустити гіркоти.

Джерело

Exit mobile version