Особливості забарвлення помідорів: Чому небажано їсти негарні помідори

Часто в магазинах трапляються помідори, які всередині наполовину зелені або мають великі білі прожилки. Чим викликані ці вади та чи можна їсти такі плоди, розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Вони пояснили, що дефекти фарбування томату можуть бути пов'язані з особливостями сорту. Так, жорсткі білі прожилки є у зрілих плодів деяких сортів та гібридів. Вони забезпечують внутрішнє забарвлення та збільшують лежкість плодів, що сприяє збереженню їх форми при тривалому транспортуванні. Але також прожилки з'являються через брак калію та кальцію, хвороб рослин, перепад температур чи спекотну погоду.

Вживати такі помідори можна, але смакові якості та харчова цінність цих плодів невисокі. А ось зелені томати вживати не рекомендується. За словами експертів, дефект забарвлення також виникає через те, що помідор зірвали недозрілим. Такі томати можуть гірчити, а ще в них міститься небезпечна для людини речовина.

Чим зеленіший томат, тим більше в ньому соланіну. Це глюкоалкалоїд, який оберігає недозрілі плоди від бактерій, комах, грибків. Соланін — природна отрута. Він небезпечний для людини тільки у великих кількостях. Наприклад, щоб отруїтися, потрібно з'їсти близько двох кілограмів зелених помідорів.

Джерело

Exit mobile version