М’ятний чай для поліпшення здоров’я та самопочуття — за і проти

З усіх трав'яних чаїв у світі м'ятний чай є одним з найбільш широко використовуваних та найбільш шанованих.

Це не лише смачний та заспокійливий напій, чай з м'яти пропонує багато переваг для здоров'я, особливо для тих, хто страждає головними болями, синуситом або проблемами зі шлунком. М'ята використовувалася протягом століть і зазвичай рекомендується нетрадиційною медициною для лікування різних захворювань, а також як тонізуючий засіб для тіла та розуму. Дізнайтеся про особливості використання чаю з м'яти перцевої, інформує UkrMedia.

М'ята і головний біль

Знеболюючі не завжди обов'язкові при головному болі. Наступного разу, коли вам буде дошкуляти сильний головний біль, спробуйте заварити свіжу або суху м'яту, і не спішіть приймати пігулки. Після кількох ковтків ви можете просто виявити, що ваш біль зменшився без будь-яких побічних ефектів від непотрібних ліків!

М'ятний чай часто ефективний від головного болю, викликаного стресом або неправильним харчуванням. Такий головний біль зазвичай звужує кровоносні судини в мозку, викликаючи сильний біль. Анальгетики зупиняють такий біль, розслаблюючи кровоносні судини в мозку. М'ятний чай діє у той самий спосіб — розширюючи мозкові кровоносні судини, що приносить полегшення.

Цікаво, що навіть аромат м'ятного чаю (або ефірної олії м'яти перцевої) може полегшити головний біль, а також простуду.

М'ята і синусит

Ментол — це природна хімічна речовина, що надає м'яті м'яти її освіжаючого, крижаного смаку і аромату. Ментол також відіграє важливу роль — боротьбу з запаленням носових пазух.

Відомо, що м'ята перцева заспокоює запалені слизові оболонки носових пазух та горла (вона розблоковує пазухи синуса і забезпечує комфортне дихання) і діє як протизапальний засіб (розрідження мокротиння). Крім того, вдихання пари м'яти може полегшити багато проблем дихальних шляхів. Це означає, що якщо у вас синусова інфекція (синусит) або ви страждаєте на холодові чи сезонні алергії, то чашка або дві гарячого м'ятного чаю може значно полегшити ваш стан.

М'ята і розлади шлунку

М'ятний чай іноді називають "рятувальником шлунку", оскільки він заспокоює багато шлункових хворіб, включаючи болі у животі, судоми в шлунку, печію, метеоризм, розлад шлунку та діарею, а також сприяє здоровому травленню. Особливо ефективно випити чай після їжі, перед сном (особливо якщо у вас була пізня вечеря і часто виникає печія).

Цікаво, що м'ята перцева ефективна при синдромі подражненого кишківника. Багато медиків вважають, що регулярне вживання м'ятного чаю значно полегшить симптоми.

М'ята і робота мозку

Здається, що м'ята не лише ефективна для ваших смакових рецепторів та тіла — вона також корисна для роботи мозку. М'ятний чай покращує функцію мозку, роблячи вас більш уважним і покращуючи здатність пам'яті. Доведено, що його вплив на пильність допомагає водіям працювати більш безпечно. Багато людей вважають, що м'ятний чай корисний під час навчання, бо підвищує уважність. А також ще одна властивість — чай з перцевої м'яти — це природний стрес-редуктор.

М'ятний чай і його інші корисні властивості

  • володіє антибактеріальними, антимікробними та антисептичними властивостями (ефективний засіб для чищення шкіри та чудовий помічником для боротьби з бактеріальними інфекціями для місцевого застосуванні);
  • виступає як анальгетик (допомагає з полегшенням болю багатьох видів);
  • ефективний для лікування деяких шкірних розладів (таких як псоріаз та певні висипання шкіри) та артриту при місцевому застосуванні;
  • полегшує коліки у дітей;
  • сприяє спалюванню жиру при травленні;
  • покращує вироблення жовчі та руйнує «жовчні камені» (камені в нирках та камені жовчного міхура утворюються з жовчі);
  • зменшує неприємний запах з рота;
  • посилює імунну систему;
  • бореться з захитуванням та нудотою під час подорожей.

Як приготувати м'яту

М'ятний чай можна легко приготувати вдома. Візьміть столову ложку подрібненого свіжого або сухого листя м'яти на одну склядку напою.

Залийте киплячою водою і дайте настоятися кілька хвилин, можна навіть прокип'ятити м'яту, якщо ви хочете отримати більш концентрований напій.

Для смаку можна додати меду. М'яту можна поєднати з лавандою — потужна суміш для боротьби зі стресом, або з імбирем — прекрасний засіб, щоб налагодити травлення. Якщо поєднати м'яту з фенхелем — отримаєте чудовий детокс-напій.

Побічні дії м'яти

  • Уникайте чаю з м'яти перцевої при наступних ситуаціях:
  • Ви страждаєте від кислотного рефлюксу.
  • Ви вагітні — є підозри, що розслаблюючі дії м'яти в деяких випадках збільшують загрозу переривання вагітності.
  • Ви приймаєте ліки — потрібна консультація лікаря, щоб вияснити, чи не впливає м'ята на дію цих ліків.

Ці побічні ефекти досить рідкісні. М'ятний чай, як правило, вважається дуже безпечним, ефективним, природнім засобом. Якщо у вас виникли додаткові питання щодо побічних ефектів або переваг для здоров'я чаю з м'ятою, поговоріть зі своїм лікарем.

Джерело

Exit mobile version