Головні фінансові помилки пенсіонерів

Пенсіонери вважаються найбільш вразливою категорією населення. Це пов'язано з великою ймовірністю невисокого доходу та відсутністю досвіду у вирішенні складних фінансових завдань сучасними засобами, інформує gazetapo.lviv.ua.

Розглянемо основні помилки, яких припускаються літні люди, опинившись у складній фінансовій ситуації.

Все для інших

Часто, незважаючи на скрутні обставини, пенсіонери намагаються фінансово допомагати своїм дітям та онукам. При цьому вони можуть не враховувати власні потреби. Однак з грошима діє те саме правило, що й у літаку: спочатку кисневу маску потрібно надіти на себе, а потім — на дитину.

Перед тим, як пропонувати рідним свою підтримку, жертвуючи своїми заощадженнями або частиною пенсії, потрібно прорахувати, чи вистачить грошей, що залишилися, щоб забезпечити свої потреби — оплатити комунальні послуги, купити продукти, звернутися до лікаря та придбати ліки.

Якщо улюблені онуки просять взяти кредит на ваше ім'я і обіцяють виплачувати його самостійно, варто оцінити ризики та ймовірність того, чи не доведеться закривати заборгованість із власної пенсії. Якщо зайвий кредит сильно вдарить по бюджету, краще відмовити рідним, пояснивши їм своє небажання обзаводитися боргами.

Віра в удачу та "легкі" гроші

На жаль, багатий життєвий досвід не може вберегти від зустрічі з шарлатанами та псевдо-спеціалістами. Постраждати від діяльності шахраїв можуть і молоді люди, і пенсіонери. Тому тут важливо не поспішати з діями і порадитися з рідними або колегами. Свіжим поглядом вони оцінять пропозицію зловмисників і відмовлять від фінансових вкладень у сумнівне підприємство.

Шахрайські схеми легко розпізнати. Це можуть бути фінансові піраміди, коли пенсіонеру гарантують дохід тільки, якщо він залучає до "компанії" нових жертв. Якщо у компанії немає свого продукту або його цінність сумнівна, це має викликати підозри. Акції та облігації не продають на вулиці або ходячи по домівках.

У наш час інформація про дії шахраїв одразу ж потрапляє в Інтернет. Там можна перевірити актуальні схеми та компанії, що дискредитували себе, почитати історії постраждалих. Головне — не поспішати з прийняттям рішення і при найменшому психологічному тиску з боку співрозмовника закривати двері або класти слухавку.

Нескінченні кредити

Якщо грошей не вистачає, можна звернутися за допомогою до банку і взяти кредит. Але до вибору кредиту варто поставитися серйозно — не брати перший-ліпший, а проаналізувати умови та свої можливості погасити заборгованість.

Багато банків пропонують кредити зі зниженою процентною ставкою спеціально для пенсіонерів. Крім того, є кредитні картки для літніх людей з оновлюваним пільговим періодом — якщо повернути гроші вчасно, не доведеться переплачувати за кредит. Зате можна отримувати бонуси, знижки та кешбеки за покупки.

Джерело

Exit mobile version