«Ковчег. Антологія сенсів»: у Львові відкрили виставку українських художників, скульпторів та фотографів

Ковчег. Антологія Сенсів (1)

Виставковий проєкт реалізували за підтримки Львівської ОВА. Партнери події – міжнародна компанія ONUR GROUP Ukraine та Турецько-українська бізнес-асоціація TUID.

Сьогодні, 21 листопада, у Національному музеї у Львові відкрили виставку «Ковчег. Антологія сенсів», яка зібрала картини, скульптури та фотографії 13 митців з різних областей України, зокрема, з тимчасово окупованих росією.

«Це не просто виставка, це метафора українського духу. Вона символізує колиску та човен, які відображають глибину і силу нашої культури, історії та ідентичності. В експозиції представлені твори художників, скульпторів та фотографів, роботи яких транслюють різноманіття поколінь, стилів та культурних кодів, властивих різним регіонам України», – зазначають у музеї. 

Учасниками виставки стали такі митці як Віра Кулеба-Баринова, Ігор Романко, Мар’ян Лунів, Микола Жулінський, Олександр Мельник, Інна Пантелемонова, Олексій Потапенко, Андрій Котлярчук, Петро Бевза, Олег Мінько, Юрій Мирко, Петро Антип, Микола Білик. Кожен із них зробив унікальний внесок у цей проєкт, зосередивши у своїх роботах основоположні константи української ідентичності. Представлені твори відображають пам’ять поколінь, святість родини, образ жінки-берегині, родючість землі, значення ікони-оберега, героїчні битви, традиційні обряди та вишиванку.

Виставковий проєкт реалізували за підтримки Львівської обласної військової адміністрації. Партнери події – міжнародна компанія ONUR GROUP Ukraine та Турецько-українська бізнес-асоціація TUID.

«Кожен з митців, чия творчість представлена на виставці, демонструє свій погляд на Україну. На зв’язок між поколіннями, на вплив історичного минулого на сьогодення і майбутнє. У кожного своя призма мистецького бачення, свій кут творчого зору, своя смислова інтерпретація, своя колористика і метафоричність. Але усіх їх об’днує спільна ідея. Цю ідею можна довго описувати, характеризувати. Та водночас її можна висловити одним словом – Україна.

Саме ця ідея має об’єднувати сьогодні нас усіх. Не в гучних словах, не в галасливих гаслах, не в піар-технологічних прийомах. Ні. В реальній, щоденній праці, яку робить кожен, кожен свою, але водночас із відчуттям того, що ми, українці – РАЗОМ і ЄДИНО», – зазначив Максим Козицький.

Цікавим є те, що  творчість учасників виставки надзвичайно гармонійно поєднує традиції з сучасністю, надає їм нового звучання, нового осмислення. Сьогодні в Україні відзначають 10-ту річницю Революції Гідності, і один з учасників виставки, художник Мар’ян Лунів, задумав сюжет своєї роботи «Аркан» саме під час Майдану у 2014 році, відчувши особливу силу, магію єднання людей: гуцульський аркан стає на картині візуальним символом вільних людей, які обнявшись, танцюють навколо багаття.

Додамо, що у межах виставкового проєкту «Ковчег. Антологія сенсів» у Національному музеї відбудуться наступні події:

– 24 листопада – зустріч-розмова з доктором філософських наук Олександром Філоненко «Повернення краси»;

– 25 листопада – прем’єра документального фільму «Олег Мінько. В

експресії духу» про життя і творчість відомого львівського митця

(Львівський Палац мистецтв);

– 15 грудня – зустріч-розмова з авторами проєкту «Космогонія»: художником Петром Антипом і куратором проєкту Віктором Корсаком.

Читайте також: У Винниківському музеї презентували виставку косівської кераміки «Дотик рідної землі»

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації