Болгарія завадила РФ заробити €1 млрд на лазівці з обходу санкцій

Фото: Совкомфлот Відмова Болгарії від нафти з РФ буде проходити в два етапи: з 1 січня наступного року призупинять квотування експорту, а з 1 березня — повністю припинять імпорт

Росія більш не зможе обходити нафтові санкції та заробляти гроші для ведення війни, зазначили в Міненерго України.

Болгарія ухвалила рішення, що завадить Росії обходити нафтові санкції і не дозволить заробляти гроші для ведення війни. Зокрема, вирішила припинити імпорт сирої нафти з Росії у березні 2024 року — на шість місяців раніше, ніж планувалося. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Уряд країни ухвалив таке рішення, щоб завадити РФ обходити західні санкції після того, як стало відомо, що ця лазівка дозволила Кремлю залучити додатковий 1 мільярд євро на свої військові дії проти України.

У повідомленні зазначається, що така відмова буде проходити в два етапи: з 1 січня наступного року, в країні призупинять квотування експорту, а з 1 березня — повністю припинять імпорт та переробку нафти з Росії.

Міністр фінансів Болгарії Ассен Васильєв наголосив, що це рішення — корисне, оскільки воно зупиняє експорт і гроші, що направляються в Росію, та гарантує стабільність на внутрішньому ринку палива.

Як ми вже писали ранюіше, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Hади законопроект про секторальні санкції стосовно оборонно-промислових комплексів Росї та Білорусі на 50 років.

Раніше Україна запровадила сакції проти банків РФ на 50 років. Обмеження включають 10 пунктів, у тому числі зупинку операцій з активами, заборону встановлення ділових відносин з будь-якими фінустановами Росії.

Джерело