До уваги громадян: на Львівщині впроваджують погодинні відключення світла

Фото: ілюстративне

Минулого тижня на Львівщині впроваджували вимушені аварійні відключення. Вони застосовуються у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності в енергосистемі держави.

Це крайній захід, який вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», тому заздалегідь попередити, буде відключення чи ні — складно.

Про це йдеться у повідомленні Львівобленерго у Фейсбук.

З 31 жовтня, в Україні та на Львівщині зокрема впроваджується інший тип обмежень — графік погодинного відключення електроенергії.

Ознайомитись з графіком можна на сайті «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла»: https://poweroff.loe.lviv.ua/.

Такі відключення застосовуються з метою запобігання порушенням режиму роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту електричної потужності.

Ключова різниця між аварійними та погодинними відключенням — погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів, на відміну від аварійних відключень.

Окрім цього, в графіку аварійних відключень задіяно близько 40% всіх споживачів, то у погодинних відключеннях — 80%.

«Відзначимо, що до графіків відключень не потрапляють такі споживачі як важливі об’єкти критичної інфраструктури, лікарні. Вони можуть залишитись без світла лише у випадку повного знеструмлення області або внаслідок цільових атак росіян на електромережі, які живлять ці об’єкти. Тому якщо Ваш будинок отримує електроенергію тією ж лінією електромереж, що й, наприклад, лікарня, велика ймовірність, що Ви не потрапите до графіку відключень. Але перевірити це Ви зможете безпосередньо глянувши на графік відключень. Хочемо наголосити, що наразі в новинах, у побуті вживають багато різних назв відключень і це додатково заплутує людей», — йдеться у повідомленні.

 У Львівобленерго наголосили, що чинними нормативними документами передбачено два види відключення електроенергії, а саме:

  •  Графік аварійних відключень
  •  Графік погодинного відключення електроенергії

«Як запобігти впровадженню вимкнень? Всім потрібно самостійно обмежити споживання електроенергії і не вмикати енергоємні прилади у період найбільшого навантаження на електромережу з 8 до 11 години вранці та з 17 до 23 години ввечері.
Натомість радимо використовувати електроенергію вночі після 23 години: наприклад, перенести на нічний час прання, підігрів води, обігрів помешкання, зарядку телефонів та інших пристроїв тощо», — підкреслили у Львівобленерго.

Дотримуючись цих рекомендацій Ви допоможете зберегти стабільну роботу енергосистеми України, незважаючи на атаки російських окупантів.

 

Джерело