На Львівщині обговорили питання функціонування місць тимчасового проживання ВПО

Фото: пресслужба Львівської ОВА (1)

Зокрема, обговорили дії, спрямовані на координацію та допомогу в управлінні МТП, а також адаптацію місць проживання для маломобільних.

Учора, 30 квітня, відбулось засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення з питань місць тимчасового проживання та змін до реєстру згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2023 №930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Зустріч була присвячена аудиту місць тимчасового проживання СССМ (Camp Coordination and Camp management), тобто дій, спрямованих на координацію та допомогу в управлінні МТП, змінам до реєстру за результатами проведеного аудиту партнерів, напрацюванню рішень щодо проблемних моментів: необхідність переселення, реєстрації, укладення договорів та стратегії інтеграції ВПО та викликам, з якими зустрілися новомістяни. 

Зокрема, керівниця Західного хабу CCCM кластеру Галина Баршівська представила аналіз 155 локацій, звертаючи увагу на їхнє розташування, спроможність та відповідність стандартам. Виявили, що багато центрів мають можливість доселяти людей, проте не використовують цю можливість з певних причин. Середній показник відповідності Постанові №930 на Львівщині становить 72%.

Найбільшим викликом є адаптація місць проживання для маломобільних.

Партнерські організації СССМ кластеру, такі як МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, Норвезька рада з питань біженців, Міжнародна організація з міграції, озвучили результати аудиту і наступні кроки супроводу: план виїздів, навчань, а також висунули пропозиції для підтримки місць проживання для маломобільних груп населення. 

За словами голови КЦ підтримки цивільного населення Львівщини Галини Бордун, одним з проблемних питань є те, що люди не хочуть переїжджати, навіть якщо в новому місці – кращі умови проживання. Люди відмовляються від переїзду з ряду причин. Однією з них є страх втратити зв’язки, які вони вже здобули на своєму місці проживання. Це можуть бути соціальні зв’язки, які встановились з часом, або ж інші фактори: наявність дітей, які ходять до школи, а також стабільна робота чи інші фінансові переваги.

«Ми маємо шукати рішення підтримки людей. Багато з тих, хто приїхав два роки тому з різних причин не шукали рішень для подальшої адаптації, а тому значної уваги заслуговує питання психосоціальної підтримки. 

У нас проживають люди старшого віку, які переїхали з внуками, батьки яких або загинули, або служать. Ми маємо разом з усіма організаціями об’єднатися задля підтримки. Також оновимо інформацію на сайті Львівської ОВА в блоці КЦ “Місця проживання”», – зазначила Галина Бордун. 

Представник департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Максим Гудима, зазначив що на Львівщині функціонує 100 об’єктів, яким компенсують витрати на комунальні послуги згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 №261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану і, де проживають ВПО»

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації