Власний будинок не потрібен, якщо на ці 3 питання відповісти «так»

Написати цю статтю мене спонукала недавня розмова з колегою, який зібрався купувати власний будинок, інформує Ukr.Media.

В обідню перерву він почав показувати нам варіанти, які вони розглядають з дружиною, але буквально через пів години ми стали пояснювати йому, що будинок йому точно не потрібен.

Всі люди — різні, і якщо одні можуть спокійно жити в мегаполісі, то інші, почувши шум від сусідів, не можуть нормально спати і їсти.

Ось у мого колеги якраз така дружина: спочатку вигнала чоловіка з кімнати, тому що він хропів вночі, потім переселила дитину до нього ж, тому що та занадто часто плаче, а тепер і взагалі заявила, що сусіди постійно щось роблять ночами і вона не може нормально виспатися.

Живуть вони у звичайному багатоквартирному будинку, дитині близько 3 років, вона — в декреті, він — працює п'ять днів на тиждень. І ось заявила вона чоловікові, що треба переїжджати в будинок.

"Давай знайдемо будинок недалеко від міста, постійно будемо жити в квартирі, а на вихідних і іноді серед тижня — їздити туди".

Чоловік спочатку опирався, але потім погодився і стали вони шукати варіанти.

Я сам живу в будинку третій рік і знаю, що це таке. Задав я своєму колезі всього 3 питання, отримав ствердне "так" і відразу сказав йому — не потрібен тобі будинок.

Ти хочеш будинок, щоб просто відпочивати і нічого не робити?

Колега відповів — так. Йому подобається спосіб життя в квартирі, він не любить робити щось своїми руками, та й взагалі не особливо хоче заморочуватися.

"Ми ж його як будинок вихідного дня беремо, нічого там робити не буду".

Просто лежати в будинку, як у квартирі, ні в кого не виходить. Виняток тут — найзабезпеченіші люди, які влітку наймають робітників, щоб косити траву, прибиратися на ділянці і поливати пару клумб, а взимку — чистити сніг і прикрашати будинок гірляндами на новий рік.

Навіть якщо просто засіяти ділянку газоном (як багато хто вважає — це найпростіший варіант), то лежати на ньому все літо пузом догори не вийде: газон треба косити, удобрювати, поливати.

Помилково вважати, що в будинку будете постійно їсти шашлик і засмагати на шезлонгах.

Однак навіть найбільш "ліниві" (не в образу сказано) сусіди по нашому селищу в будь-якому випадку саджають пару петуній в кашпо, якісь невибагливі кущі, багаторічники, парочку яблунь. Хтось додає сюди пару грядок із зеленню та ягодами. Все це вимагає догляду.

І це я ще не говорю про домашні побутові справи. І саме тут у мене і визріло друге питання.

А будинок тільки збудований? Без ремонту, без меблів?

Тут я теж отримав впевнене «так».

"А по-іншому не виходить. Те, що вже готове, обставлене меблями і підходить під умови «заїжджай і живи» — дуже дорого коштують".

На продовження робіт на ділянці, до такого будинку додається ще дуже багато турбот. Ремонт в будинку — справа непроста, а в нинішніх реаліях обставити його технікою і меблями — це значить вкласти приблизно ще одну вартість самого будинку.

Тут-то у мене визріло третє питання.

Іпотека з великим платежем?

І знову третя ствердна відповідь. Розрахунок у колеги такий: зараз їхня сім'я живе на доходи чоловіка. Дружина виходить на роботу і всю зарплату віддає в іпотеку. Іпотека на 30 років. Таким чином платіж складе приблизно половину від доходів чоловіка.

Не треба воно вам!

Це не тільки моя думка. Так висловилися й інші мої колеги. Чому?

По-перше, купувати свій будинок варто тільки тим, кому саме хочеться робити щось своїми руками. Свого роду, будинок — це інша філософія життя, інший уклад, інший ритм. Тут практично неможливо «зробити все». У будь-якому випадку якісь справи відкладаються на потім.

Ми на ділянці робимо постійно щось, і то роботи ще навалом. У квартирі ж зовсім не так. Ми жили в квартирі 4 роки, купивши її повністю готовою, з хорошим ремонтом і все, що я робив там — раз на пів року міняв фільтри на воду. Решту часу — ми дивилися фільми, ходили гуляти, відпочивали.

По-друге, будинок відразу після будівництва — це величезна безодня в фінансовому плані. Я навіть не рахую відсипане паркувальне місце, щоб не застрягати навесні, про зроблені доріжки на ділянці, щоб не місити бруд у дощі, про навіс для машини або гараж… Та навіть мінімальний чистовий ремонт обійдеться в круглу суму.

Колега планує купувати будинок площею 130 кв.м., в якому 4 кімнати і кухня-вітальня. Враховуючи, що жити вони хочуть залишитися в квартирі, купити відразу всі меблі для такого будинку — це дуже дорого.

Ну і по-третє, просто залишити свій будинок і поїхати в квартиру не можна. Взимку опалення треба підтримувати, стежити за роботою всіх інженерних систем, також чистити сніг взимку і поливати влітку. Одним словом — будинок вимагає до себе постійної уваги.

Забудеш восени злити воду з вуличного крана — попав на заміну труби.

Ну і по-четверте (хоча, напевно, це має бути серед перших), брати іпотеку на такий будинок з таким великим платежем — це кабала. Будинок — не квартира, на ринку має малу ліквідність і в разі чого швидко продати його навряд чи вийде. Тим більше з нинішніми іпотечними умовами. А якщо колега через пару років зрозуміє, що будинок — це не його, а платити іпотеку треба ще 28 років, навіщо воно йому треба?

Джерело

Exit mobile version