Вчені з Німеччини виявили у пакетиках з чаєм неприємний «інгредієнт»

Апетит нам всім зіпсували німецькі біологи, що займаються дослідженням ДНК навколишнього середовища. Це дуже популярна в наш час історія, яку називають революцією в області біомоніторингу. Суть в тому, що на всіх поверхнях і навіть просто в повітрі є ДНК всього, що міститься в навколишньому середовищі — води, ґрунту, екскрементів, флори і фауни. Для біологів це важливо: вивчаючи ДНК, вони можуть точно сказати, хто мешкає в тій чи іншій місцевості, інформує Ukr.Media.

У пошуках таких "обривків" молекул співробітники Трірского університету вирішили перевірити звичайний чай, який в пакетиках продається в будь-якому магазині. У всіх зразках вчені знайшли ДНК комах — до сотень видів в кожному пакетику, а всього ж кілька тисяч видів.

Вчені виявили ДНК 3264 комах, включаючи хижих, травоїдних, детритофагів і паразитів. В цілому вдалося виділити генетичні зразки 1200 різних видів. До речі, в кожному окремому пакетику було до 200 ДНК різних членистоногих. А лідером з такою добавкою став зелений чай — більше 400 г в одному пакетику.

Чому так виходить? Вчені припускають, що в чай могло потрапити листя, яке погризли комахи — цього достатньо, щоб рослина зберегла їх ДНК. Якби це листя встигло потрапити під дощ або ще якийсь час простояло під сонцем, молекула б встигла зруйнуватися. Але подрібнене листя зберігають її аж до моменту, коли чай потрапляє на прилавки.

Провідний автор дослідження Хенрік Крехенвінкель зізнався, що результати його дуже здивували: він не очікував, що на 100-150 міліграмів чаю доведеться кілька сотень видів комах.

"Кава не покаже таких результатів, тому що зерна проходять обсмажування, в процесі якого розпадається будь-яка ДНК", — пояснює вчений.

Втім, метою дослідників було не показати, наскільки "забруднений" чай. Вони хочуть використовувати цей метод для дослідження рослин зі старих гербаріїв. Так біологи сподіваються з'ясувати, які комахи і на яких територіях жили багато років тому.

Джерело

Exit mobile version