Вчені виявили, що вечори на дивані вбивають серце

З віком більшість з нас уповільнює ритм свого життя і найчастіше вважає за краще проводити вечір на дивані за книжкою або перед телевізором. Така звичка може поступово вбивати серце, інформує Ukr.Media.

Експерти з Університету штату Сан-Дієго провели масштабне дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open. В ході дослідження вони прикріпили пристрої для відстеження переміщень до 7607 американців, середній вік яких становить 63 роки.

Учасників попросили носити акселерометр на стегні — прилад відстежував, скільки і з якою інтенсивністю вони рухалися протягом тижня. Вони носили його поки не спали і знімали на вісім годин під час сну.

Результати показань були використані для розрахунку середнього часу неспання і фізичної активності (від ходьби по дому до їзди на велосипеді). Вони також підрахували, скільки часу учасники дослідження проводили в сидячому положенні (сидячи на стільці, напівлежачи на дивані).

Через сім років після цих спостережень дослідники проаналізували медичні показники учасників. Виявилося, що за цей час серед них було зафіксовано 286 інсультів.

Люди, які майже не рухалися протягом 13 і більше годин неспання, на 44% частіше страждали від інсульту, ніж ті, хто проводив сидячи менше 11 годин на добу.

Крім того, вчені з'ясували, що кожна година, проведена щодня за сидячою діяльністю у віці 60-70 років, підвищує ризик інсульту на 14%.

Провідний автор дослідження, доктор Стівен Хукер, зазначає, що дослідження показало, що ризик інсульту можна знизити за допомогою вправ.

Так, було виявлено, що всього 25 хвилин вправ помірної складності (швидка ходьба, велосипед) в день, знижують ризик розвитку інсульту більш ніж на 40%.

Також було доведено, що виконання легких вправ три з половиною години на тиждень знизить ризик інсульту на 26% в порівнянні з показниками у тих, хто рухається менше двох годин на день.

Легкі вправи можуть включати роботу по дому або прогулянку.

Ще більший ефект був зафіксований у людей, які займалися більш важкими фізичними навантаженнями.

У тих, хто робив більш енерговитратні вправи 14 і більше хвилин в день (швидка прогулянка, їзда на велосипеді або навіть робота в саду) ризик інсульту знизився на 47% в порівнянні з людьми, які займалися менше трьох хвилин в день.

Доктор Хукер зазначив, що, ґрунтуючись на даних, оптимальна кількість помірних вправ для людей у віці 60 років — близько приблизно 25 хвилин щодня.

Джерело

Exit mobile version