В Україні пропонують заборонити колекторам на час війни вимагати погашення заборгованості у військових

Національний банк України (НБУ) пропонує заборонити кредитодавцям та колекторським компаніям вживати заходи з повернення простроченої заборгованості щодо захисників України. Заборона буде діяти на період дії воєнного стану та упродовж шести місяців після його припинення.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Національний банк з метою підтримки захисників і захисниць України направив листа Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради з пропозицією внесення змін до Закону України «Про споживче кредитування», – йдеться в повідомленні.

Проєкт закону стосується військовослужбовців Збройних Сил України, інших формувань, правоохоронних органів спецпризначення, Держспецтранспорту, Держслужби спецзв’язку, військовослужбовців, які отримали інвалідність внаслідок проходження служби, військовозобов’язаних та резервістів, викликаних на навчання та спеціальні збори, членів добровольчих формувань ТрО ЗСУ.

«Також кредитодавцям та колекторським компаніям забороняється проводити телефонні та відеопереговори, особисті зустрічі, надсилати текстові, голосові та інші повідомлення як військовослужбовцям, так і членам їхніх сімей», – додали в НБУ.

У разі виявлення порушення таких норм регулятор застосовуватиме визначені законодавством заходи впливу в частині дотримання вимог щодо взаємодії зі споживачами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки).

Джерело