В Ірані показали обслуговування підсанкційного літака з РФ

Іранські авіатори, за роки санкцій під якими знаходиться їхня країна, навчилися самотужки ремонтувати авіасудна західного виробництва.

Іранська авіакомпанія Mahan Air показала відео обслуговування підсанкційного російського літака західного виробництва Airbus A330-300 з Аерофлоту. Іранські авіатори навчилися обслуговувати літаки самотужки. Про це повідомляє Аvianews в п’ятницю, 5 травня.

Аерофлот вперше у своїй історії відправила літак у Тегеран, щоб іранські фахівці виконали важке технічне обслуговування.

Євросоюз та США наклали на російську авіацію санкції після вторгнення РФ в Україну. Тепер російські літаки західного виробництва неможливо обслуговувати в офіційних сервісних центрах. Російський Аерофлот втратив можливість офіційно отримувати запчастини для літаків західного виробництва Airbus і Boeing.

Іран перебуває під санкціями десятки років, тому місцеві авіатори навчилися обслуговувати літаки самотужки та налагодили канали постачання неофіційних запчастин.

Авіалайнер Аерофлоту прибув до Ірану 5 квітня 2023 року для важкого технічного обслуговування C-check, зазначається в описі до відео. 

На початку квітня цього року A330-300 Аерофлоту мав пройти в Ірані обслуговування стійок шасі. Спочатку авіакомпанія планувала замовити роботи у гонконгської компанії HAECO, але західні санкції унеможливили виконання техобслуговування.

Нагадаємо, що СБУ раніше запобігла нелегальному вивезенню в Іран двигунів до військово-транспортних літаків. 

Крім того, в лютому цього року Іран показав створені підземні авіабази, що нібито можуть приймати всі типи літаків і безпілотників.

Джерело