Україна заслуговує на мир в межах визнаних кордонів — президент Естонії

Президент Естонії Алар Каріс

Лідер Естонії підтвердив підтримку України як на полі бою, так і на шляху до Євросоюзу та НАТО.

Україна заслужила на мир, але в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Про це заявив президент Естонії Алар Каріс на спільній з президентом Володимиром Зеленським пресконференції у Києві, повідомляє Укрінформ.   «Україна заслужила на мир, але в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Харків, Донецьк, Херсон, Крим — вся українська земля ніколи більше не мусить зазнати жахів війни. Отже, надаючи перспективну стратегію щодо підтримання архітектури європейської безпеки, ми маємо ввести Україну до нашої демократичної родини, а також домагатися розширення ЄС і НАТО. Я хочу підтвердити нашу підтримку України як на полі бою, так і на шляху до ЄС і НАТО», — сказав він.   Каріс заявив, що не хоче жити у світі, де треба вести діалог з дітовбивцями, з тими, хто бомбардує лікарні, дитячі садки й школи.   «Їхнє місце за ґратами. Злочин має дістати гідне покарання. Злочини проти людяності, геноцид, воєнні злочини, злочин агресії ніколи не мають залишитися безкарними, і ми маємо почати від самої верхівки», — наголосив президент Естонії.
  Він також поінформував, що під час перемовин з президентом України також ішлося про створення Спеціального трибуналу за злочин агресії Росії проти України.

17 травня парламент Естонії ухвалив заяву на підтримку вступу України до НАТО. 

Нагадаємо, сьогодні президент Естонії прибув з візитом до України. Зеленський зазначив, що Естонія серед країн, чия допомога Україні – найбільша, якщо подивитися на співвідношення до ВВП.

Джерело