Україна вперше експортувала метал морем з початку війни — Метінвест

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України Кораблі Anna Theresa та Ocean Courtesy стояли у порту Південний з лютого 2022 року

Прорив морської блокади кораблями з українською сталлю – це перший крок до повного розблокування морського експорту, зазначили у компанії.

Три кораблі з продукцією українських металургів уперше від початку повномасштабної війни прорвали морську блокаду, яку влаштувала Росія. Про це сказав керівник проєктного офісу генерального директора групи Метінвест Олександр Водовіз, повідомила напередодні пресслужба компанії.

Вказано, що на борту суден, які вийшли з портів Одеси та Південний, було понад 76 тисяч тонн металопрокату виробництва комбінатів Азовсталь, Запоріжсталь, Каметсталь та АрселорМіттал Кривий Ріг, а також 172 тисячі тонн залізорудного концентрату, виробленого на ГЗК групи Метінвест.

Визволити кораблі з півторарічного полону вдалося завдяки спільним зусиллям Офісу президента, Мінінфраструктури, ВМС ЗСУ та інших причетних силових відомств України.

«Прорив морської блокади кораблями з українською сталлю – це історична мить, перший крок до повного розблокування морського експорту для всієї номенклатури української продукції: добрив, металу, руди, продовольства, труб, обладнання тощо. А, значить, і до прискореного відновлення економіки України, що зазнала колосальних втрат, зокрема через протизаконну блокаду портів України з боку РФ», – сказав Водовіз.

За його словами, повне розблокування портів для всіх видів вантажів принесе українській економіці додаткові десятки мільярдів доларів валютної виручки на рік, державному бюджету – сотні мільярдів гривень додаткових податкових надходжень, а сотням тисяч українців – робочі місця та стабільні доходи до сімейного бюджету.

Нагадаємо, у серпні з портів Одеси та Південний вийшли судна Primus, Anna Theresa та Ocean Courtesy, які було заблоковано в українських портах із 24 лютого 2022 року. Ці судна стали відповідно другим, третім та четвертим кораблями, яким вдалося вийти з українських портів після припинення дії зернової угоди.

Раніше повідомлялося, що розблокування портів дасть Україні 10% ВВП. При цьому поки Україна втратила понад 60% товарообігу через блокування портів, Росія наростила товарообіг за 2022 рік.

Джерело