Україна, Володимир Зеленський і ЗСУ: звіт ЄС назвав головні мішені іноземної дезінформації

Україна у 2023 році стала основною мішенню цілеспрямованих іноземних операцій з дезінформації.

Як повідомляє АрміяInform, про це йдеться в опублікованому у вівторок звіті зовнішньополітичної служби Європейського Союзу.

У документі наводяться приклади застосування такого компоненту сучасної війни, як маніпулювання інформацією та втручання з-за кордону — Foreign Information Manipulation and Interference (FIMI).

«Найочевиднішим прикладом є росія, яка використовує FIMI як інструмент у своїй агресивній війні проти України та у спробах виправдати свою війну в усьому світі», — йдеться в дослідженні.

Зазначається, що Україна залишається країною, яка є найбільшою мішенню у всіх розслідуваних інцидентах.

Із 480 проаналізованих інформаційних атак на держави Україна стала об’єктом нападів 160 разів. Сполучені Штати Америки були об’єктом нападів 58 разів, далі йдуть Польща (33), Німеччина (31), Франція (25) і Сербія (23).

Серед організацій, які найчастіше піддавалися атакам FIMI, були ЄС (19% випадків нападів на організації, без урахування нападів на окремі інституції ЄС), НАТО (15%), Збройні Сили України (14%), ООН (3%), а також різні медіа-організації, такі як Euronews (3%), Reuters (2%), Deutsche Welle (2%) або New York Times (2%).

У 18% усіх випадків діяльність FIMI також була спрямована на 59 різних осіб. Ці особи здебільшого були глави держав та урядів, а також очолювали міжнародні організації. Найчастіше об’єктами атак ставали Президент України Володимир Зеленський (40% випадків нападів на приватних осіб), Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель (20%), президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (9%) та Президент Франції Еммануель Макрон (4%).

Перша леді Олена Зеленська стала жертвою щонайменше двох випадків FIMI, зафіксованих у звіті ЄС.

Європейський Союз запровадив санкції проти ключових, контрольованих кремлем ЗМІ за їхню участь у підтримці російської війни агресії проти України.

Однак автори дослідження наголошують, що їхні висновки показують необхідність постійних та подальших зусиль, щоб протидіяти триваючому використанню FIMI для підриву стабільності та безпеки країни, а також для підриву підтримки України.

 

Джерело

Exit mobile version