Дізнайтеся, як правильно мити фініки, перш ніж подати їх до столу

Плоди фінікової пальми — частий гість на нашому столі. Вони відмінно переносять транспортування і добре зберігаються. Пальми, з яких збирають ці солодкі плоди, ростуть далеко на півдні, в Африці та в Євразії. Там, звідки вони родом, їх вживають так само часто, як ми хліб або китайці — рис. Вважають, що фініки здатні зміцнити здоров'я, подовжити життя і навіть вилікувати деякі серйозні захворювання, інформує Ukr.Media.

Чи потрібно мити сушені фініки

Перш ніж потрапити на наш стіл, вони проходять довгий шлях. У свіжому вигляді ці плоди не перенесуть довгу дорогу і зберігання. Їх знімають із пальми і сушать. Найчастіше це роблять природним способом. Так отримують корисні та смачні ласощі. За такого способу на ягодах з'являється характерний білуватий наліт.

У процесі будь-якої обробки, під час пакування і транспортування їх ніяк не очищають. Тому запитання, чи миють фініки перед вживанням, має тільки одну відповідь: звісно так!

Ще один спосіб обробки: промислова сушка в спеціальних печах і подальше вимочування в цукровому сиропі. Ці плоди виходять гладкими і блискучими — не найкорисніші ласощі. Крім того, їх можуть обробити харчовим воском або іншими зовнішніми консервантами, які треба змивати.

Як мити та зберігати фініки

Складність миття всіх сухофруктів у тому, що вони вбирають воду і можуть втратити не тільки зовнішній вигляд, а й смак. Фініки в жодному разі не можна обробляти окропом. Від цього тріскається їхня щільна шкірка, а м'якоть практично моментально вариться. У підсумку ласощі стають непридатними до вживання.

Як правильно обробити фініки перед вживанням

  • Ретельно переберіть куплені плоди. Навіть якщо вони були в промисловому пакуванні, можуть траплятися зіпсовані, пересушені та пошкоджені шкідниками.
  • Підготуйте ємність із прохолодною водою і друшляк. Можна додати у воду сік лимона.
  • Мийте сухофрукти, занурюючи у воду невеликими партіями та максимально швидко. Особливо ретельно слід обробляти блискучі ягоди, це віск, і його треба видалити.
  • Вимиті фініки перекладайте в друшляк. Потім їх слід обполоснути під струменем крижаної води.
  • Підготуйте звичайний або паперовий рушник, розкладіть на ньому чистий продукт в один шар і прикрийте зверху серветкою. Час обсушування — не менше доби.
  • Для подальшого зберігання та подачі до столу треба вийняти кісточки. Одночасно видаляють плоди, заражені шкідниками.
  • Зберігати відмиті фініки без кісточок слід у герметичному контейнері, в сухому, темному і прохолодному місці.

    Фініки — смачний екзотичний продукт. Дотримуйтеся правил їхньої обробки, і на вашому столі будуть корисні ласощі.

    Джерело

    Exit mobile version