Україна отримає від Південної Кореї до $8 млрд

Фото: Міністерство економіки України Угоду підписала Юлія Свириденко

Термін кредиту може становити до 40 років під 0,15% річних з відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років.

Україна підписала з Південною Кореєю угоду про кредити від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського експортно-імпортного банку. Про це повідомляє Міністерство економіки у середу, 17 травня.

Як пояснила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, Україна включена до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва з Кореєю в рамках програми Офіційної допомоги розвитку (ODA).

«Можливість отримання першого траншу від EDCF в розмірі до $300 млн з’явиться вже в 2023 протягом 3-4 місяців з моменту підписання другого етапу угоди, що очікується за місяць від сьогоднішньої надзвичайно важливої події. Наступний транш до $3 млрд стане доступним в 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд по мірі наповнення пайплайну проектів», – розповіла вона.

Свириденко додала, що Україна також зможе використовувати корейські потужності та досвід для повоєнної відбудови зруйнованої інфраструктури, промислових та цивільних об’єктів.

Зокрема кошти будуть залучатися на довгостроковий період під мінімальні відсотки: термін кредиту може становити до 40 років під 0,15% річних з відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років. Позики надаватимуться Експортно-імпортним банком Кореї у рамках фонду EDCF.

Крім того, планується відкриття офісу EDCF в Україні.

Нагадаємо, 16 травня перша леді України Олена Зеленська зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем у Сеулі.

Джерело