Україна і ОАЕ домовились про всеосяжне економічне партнерство

Фото: Міністерство економіки України Заяву підписали Юлія Свириденко і Тані бін Ахмед Аль Зеюді

У середньо- та довгостроковій перспективі угода може вплинути на зміщення траєкторії розвитку реального ВВП України на 0,10%.

Україна та Об’єднані Арабські Емірати підписали спільну заяву про завершення переговорів про угоду про всеосяжне економічне партнерство. Про це повідомило Мінекономіки у понеділок, 29 квітня.

Заяву підписали перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко та державний міністр зовнішньої торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зеюді.

«Це перша угода у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише Об’єднані Арабські Емірати, але загалом регіони Затоки. Тобто це вихід не лише на ринок Еміратів, а вихід на глобальний ринок. Бо Емірати – це торгівельний, економічний, фінансовий хаб. Емірати займають перші сходинки з погляду логістики торгівлі», –сказала Свириденко.

За її словами, це не класична угода зону вільної торгівлі, «вона всеохопна, тобто включає товари, послуги, інвестиції, цифрову торгівлю та інше».

Після підписання заяви сторони розпочнуть юридичну вивірку проекту угоди для підписанням між урядами.

За даними Мінекономіки, у середньо- та довгостроковій перспективі угода може вплинути на зміщення траєкторії розвитку реального ВВП на 0,10%.

Очікуваний результат угоди – зростання експорту металів та рослинної олії з України. Серед секторів найвищі темпи приросту очікуються у транспортній сфері, а також у металургії, харчовій промисловості, зокрема борошномельному виробництві та виробництві олії.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що ОАЕ надали критичну допомогу Україні. Тоді він провів телефонну розмову з президентом Еміратів шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном.

Також стало відомо, що ОАЕ заборонили вхід у свої води суднам під прапором Камеруну. Ці кораблі можуть використовуватися для транспортування російської нафти.

Джерело

Exit mobile version