У Львові з Пагорба слави демонтували три радянські скульптури

Фото: Львівська міська рада У Львові з Пагорбу слави демонтували три радянські пам’ятники

Три радянські пам’ятники демонтували та перевезли до місцевого музею Територія терору.

У Львові з Пагорба слави демонтували три радянські скульптури — Мати-Батьківщина, Воїн з прапором і Присяга. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради в четвер, 9 листопада.   «Ми очищуємо наш простір від символів радянського періоду, і Пагорб слави не є винятком. Окрім поховань там були і три радянські пам’ятники. Сьогодні їх демонтували та перевезли до музею Територія терору», — розповіла в.о. начальниці управління охорони історичного середовища Наталія Алєксєєва.   За її словами, влада міста планує перенести поховання радянських військових із Пагорба слави.
Роботи розпочнуться після того, як буде завершено ексгумацію на Личаківському військовому кладовищі.

Пагорб слави — меморіал на честь воїнів, загиблих у 1914-1915 роках у Галичині, та радянських воїнів, які брали участь у визволенні Львова в 1944 році. Розташований у східній частині Львова, біля Личаківського парку. Загалом на Пагорбі слави поховано понад 300 військовослужбовців.

Нагадаємо, напередодні у Львові демонтували скульптурну композицію Космонавтика, встановлену на честь радянської космонавтки Валентини Терешкової, яка нині є депутаткою Держдуми Росії.

У Києві вже демонтовано понад 60 об’єктів, пов’язаних із СРСР і Росією. Досі на місці залишаються ще об’єкти, які мають статус пам’ятки національного значення.

Джерело