У Львові СБУ нейтралізувала хакерів, що зламали 30 млн акаунтів

Фото: ssu.gov.ua Львівські хакери зламали майже 30 млн акаунтів в Україні і країнах ЄС

Хакерське угруповання зламало майже 30 млн акаунтів громадян України та ЄС, продаючи їхні дані «клієнтам» із країни-агресора.

  Служба безпеки України нейтралізувала хакерське угруповання, яке діяло на користь країни-агресора у Львові. Про це повідомляє прес-служба СБУ.   Зловмисники зламували активні акаунти інтернет-користувачів з України і Євросоюзу, отримуючи доступ до персональних даних громадян. Цю конфіденційну інформацію вони продавали через анонімну платформу Даркнет, а гроші отримували на заборонені у нашій державі електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney.   За попередніми даними, хакери продали орієнтовно 30 млн акаунтів та отримали прибуток у розмірі майже 14 млн гривень.   Їхніми «оптовими клієнтами» були прокремлівські пропагандисти. Саме вони використовували отримані установчі дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових «новин» із фронту і створення панічних настроїв. Метою таких маніпуляцій була масштабна дестабілізація у різних країнах.    

 

Також встановлено, що зламані акаунти використовували нібито від імені пересічних осіб для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в Україні та ЄС.   За даними слідства, до складу угруповання входило кілька хакерів зі Львова. Спеціалізоване комп’ютерне обладнання вони встановили у власних будинках.   Зловмисники «проникали» у чужі акаунти через шкідливе програмне забезпечення.   Під час обшуків місця злочину правоохоронці виявили жорсткі магнітні диски з персональними даними громадян, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-картки і флеш-накопичувачі.   Наразі організатору повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 361-2 (несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, що зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Тривають слідчо-оперативні дії із притягнення до відповідальності всіх винних осіб.   Раніше правоохоронці затримали учасника хакерського угруповання, яке, за інформацією слідства, завдало компаніям понад 120 млн доларів збитків.  

Джерело