У Японіі майже 70 000 людей столітнього віку

Кількість жителів Японії у ​​віці від 100 років і старше за останній рік зросла до рекордно високого рівня — майже 70 тисяч, що є причиною як для святкування, так і для занепокоєння соціальними та економічними проблемами, які постають перед суспільством, яке швидко старіє, інформує Ukr.Media.

За станом на вересень дуже похиле населення Японії становило 69785 чоловік, серед них 88% жінок, згідно з оцінками міністерства соціальної політики.

Число збільшилося більш ніж на 2000 з минулого року. В Японії почали вести перепис столітніх людей у 1963 році, і тоді було зафіксовано всього 153 столітніх мешканців, а вже у 1998 році їх кількість зросла до 10 тисяч. У 2007 році вона перевищила 30 тисяч, а в минулому році зросла до майже 68 тисяч.

Подарунки людям поважного віку помітно здешевіли з ростом їх кількості.

Ці дані були оприлюднені напередодні Дня поваги людей похилого віку, це святковий день, в який нові столітні мешканці, включаючи колишнього прем'єр міністра Ясухіро Накасоне, отримають у подарунок чашку для саке та привітання від нинішнього прем'єр-міністра Шінцо Абе.

Різке збільшення кількості людей, що досягли 100-річчя з дня народження, змусило уряд зменшити вартість подарунка — сакадзуки — у 2009 році. Два роки тому срібна чашка була замінена більш дешевою версією з сріблястим покриттям, щоб зменшити витрати з державної казни.

Проте вартість вшанування похилих людей Японії буде продовжувати зростати. Кількість довгожителів збільшиться на 100 000 у 2023 році і досягне 170 000 осіб через п'ять років, за оцінками Національного інституту досліджень народонаселення та соціального забезпечення.

Японські жінки мають найдовшу тривалість життя — 87,2 роки, тоді як чоловіки живуть трохи менше. У Швейцарії та Австралії тривалість життя 81,01 рік згідно з дослідженням, опублікованим в журналі British Medical Journal минулого місяця.

Кейн Танака, яка входить до числа кандидатів, які прагнуть офіційного визнання як найстаршої жінки у світі, народилася 2 січня 1903 року — того ж року, коли брати Райт запустили перший літак, а Морис Гарін виграв перший тур де Франс.

Таняка, яка живе в будинку для літніх людей в південно-західному місті Фукуока, захоплюється шашками та вирішенням математичних завдань до цього часу.

Її співвітчизник Масазо Нонака був визнаний найстарішою людиною у світі у квітні після смерті на три місяці раніже раніше іспанського довгожителя Франсіско Нуньес Олівера. Нонака, який живе в готелі, яким він колись управляв у Хоккайдо, північній Японії, народився 25 липня 1905 року, коли закінчилася російсько-японська війна, і Альберт Ейнштейн опублікував свою теорію спеціальної теорії відносності.

Нонака вважає, що дожив до таких поважних років завдяки купанням в гарячих джерелах та споживанню солодкої їжі, однак його дочка говорить, що основним фактором довголіття є відсутність стресу.

Але є і великий мінус у суперстаріння Японії — дуже зросте навантаження на послуги зі здоров'я та соціальної допомоги, оскільки робоче населення країни продовжує скорочуватися внаслідок низького народжуваності.

Абе, який описав демографічні показники Японії як національну кризу під час загальних виборів минулого року, пообіцяв реформувати соціальну політику, щоб дозволити працівникам у віці 65 років і старше, а це кожна четверта людина з 127 мільйонів чоловік, залишатися на роботі поза межами пенсійного віку.

Джерело

Exit mobile version