У ЄС не дійшли згоди щодо нового траншу Україні

Фото: Getty Images Високий представник ЄС Жозеп Боррель

Восьмий транш Європейського фонду миру все ще є заблокованим. Боррель сподівається, що його розблокують протягом наступних тижнів.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри Європейського Союзу не дійшли згоди щодо восьмого «військового» траншу для України. Про це він сказав в Толедо під час пресконференції за підсумками зустрічі європейських міністрів, повідомляє Укрінформ.

Міністри висловили політичну підтримку ініціативі Високого представника ЄС щодо створення спеціального фонду допомоги Україні в рамах Європейського фонду миру в обсязі 20 мільярдів євро на наступні чотири роки, але все ще не змогли дійти згоди навколо виділення Україні восьмого траншу в обсязі 500 мільйонів євро з цього ж Європейського фонду миру для фінансування військових потреб України.

«Маю із жалем повідомити, що восьмий транш Європейського фонду миру все ще є заблокованим, і я сподіваюся, що ми будемо здатними розблокувати його протягом наступних тижнів. Але це є проблемою, яка все ще знаходиться на стадії вирішення», — зазначив Боррель.

За його словами, ЄС підтримує зусилля України із пошуку справедливого миру, і сьогодні міністри розглядали невійськові аспекти цього процесу, головним чином — фінансові.

Боррель нагадав, що відповідно до угод ЄС, високий представник має повноваження надавати пропозиції для Ради ЄС, яка, наприкінці прийматиме рішення. На цій зустрічі Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС зважити на визначення фінансової «стелі» у 20 мільярдів євро — 5 мільярдів євро на рік — на наступні чотири роки для сталої військової підтримки України.

«Міністри обговорили це. Я думаю, що відповідь, яку я отримав від них щодо цих пропозицій, була позитивною. У будь-якому випадку, вони продемонстрували рішучість у продовженні підтримки України з наданням військової допомоги, так довго, як буде необхідним. Ці дискусії будуть продовжені в рамках Ради ЄС, і я сподіваюся, що ми досягнемо згоди до кінця цього року», — заявив Боррель.

Він додав, що міністри підтримали пропозицію збільшити до 40 тисяч кількість українських військовослужбовців, які мають пройти тренування в рамках EUMAM вже до кінця поточного року. Раніше така кількість визначалася у 30 тисяч військовослужбовців.

Як повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк, Угорщина все ще блокує виділення чергового траншу Євросоюзу у розмірі близько 500 мільйонів євро на військову допомогу Україні.

Йозвяк додав, що деякі особи вважали, що проблему буде вирішено під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Толедо (Іспанія), що проходила вчора та сьогодні. Однак просування у цьому напрямку не сталося.

Раніше повідомлялося, що ЄС створить фонд для підтримки армії України.

Нагадаємо, Єврокомісія обговорювала виділення €50 млрд Україні.

Джерело