Три громади області напрацювали дієві Програми економічного розвитку за підтримки Проєкту USAID

USAID 7

Бродівська, Рава-Руська, Козівська громади відтепер мають Програми економічного розвитку, які враховують питання релокації бізнесу та працівників, а також ґрунтуються на аналізі даних, консультаціях і згоді всіх зацікавлених сторін.

Сьогодні, 16 грудня, у Львівській ОВА провели семінар Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» «Програми місцевого економічного розвитку: реагування на виклики чи елемент стратегування?». Окрім цього, презентували результати проєкту «Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію переміщених підприємств і ВПО в економічне життя територіальних громад».

«Питання місцевого економічного розвитку — один з пріоритетів нашої роботи. Ми розуміємо, що ЗСУ виграють битву з ворогом, а війну виграє економіка, і чим стійкішою буде економіка громад, тим міцнішою буде держава. Ми сьогодні маємо багато викликів: релокація підприємств, надання допомоги ВПО і це той ресурс —  кадровий, інтелектуальний тощо, який може бути застосований в економіку ОТГ та області. Але щоб могти це зробити, треба знати як з цим працювати. Переконаний, що Проєкт «Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію переміщених підприємств і ВПО в економічне життя територіальних громад» від наших партнерів – USAID «ГОВЕРЛА» допоможе громадам ефективніше вирішувати як і економічні, так і соціальні проблеми, з якими вони зіткнулися на місцях», — зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Проєкт «Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію переміщених підприємств і ВПО в економічне життя територіальних громад» в межах гранту від USAID, впроваджує Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини.

Він охопив 10 громад – партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: Бродівську, Добротвірську, Оброшинську, Жидачівську, Жовківську, Рава-Руську, Городоцьку, Сокільницьку, Козівську та Золочівську.

Зокрема, для трьох, а саме Бродівської, Рава-Руської, Козівської, допоміг напрацювати дієві Програми економічного розвитку, які враховують питання релокації бізнесу та працівників, а також ґрунтуються на аналізі даних, консультаціях і консенсусі із усіма зацікавленими сторонами.

Окрім того, експерти Проєкту розробили практичний посібник з антикризових інструментів місцевого економічного розвитку. Він стане в нагоді усім громадам Львівщини в процесі впровадження та планування заходів програм розвитку економіки.

Нагадаємо, що торік Львівська обласна державна адміністрація підписала Угоду про наміри з DAI Global LLC щодо реалізації Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Проєкт «ГОВЕРЛА» є найбільшим проєктом, що фінансується USAID для підтримки реформи децентралізації в Україні. Її бюджет – 74 млн доларів США та термін реалізації до 2026 року.

Проєктом спільно з Львівською ОВА в межах пілотного проєкту створено Геоінформаційну систему підтримки прийняття рішень із забезпечення житлом ВПО та релокації бізнесу для Львівської області, на якій відображені також багатошарові дані щодо мережі закладів соціальної інфраструктури.

Крім того, Проєкт вже надав Львівській ОВА та 10-ти громадам-партнерам комп’ютерну техніку, електрогенератори з паливом, вогнегасники і  інше обладнання, а також спеціальні палатки з утепленням, які можуть стати мобільними пунктами обігріву.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version