США: РФ відповідальна за руйнування Каховської ГЕС

Із зони лиха евакуюють тисячі людей

Сполучені Штати покладають відповідальність за руйнування на Росію, яка окупувала цю територію та контролювала греблю.

Руйнування Каховської ГЕС було б неможливим, якби російська армія не вторглась в Україну, а тому саме РФ відповідальна за те, що сталося. Про це на брифінгу заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.   Вона зазначила, що США продовжують оцінювати причини руйнування гідроелектростанції. Однак, за її словами, цього б не сталось, якби РФ не напала на Україну, а тому відповідальність за катастрофу лежить на Росії, яка контролювала станцію.

«Ми продовжуємо оцінювати, що сталося. Ми спілкуємося з українцями. Руйнування і спустошення, які ми бачимо, розбивають серце. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти народу України. Ця гребля була під контролем Росії. І вона несе відповідальність за руйнування, спричинені цією війною», — заявила Жан-П’єр.
Нагадаємо, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. В результаті гідроелектростанція була повністю знищена хвилями Каховського водосховища. 

Близько 80 населених пунктів знаходяться в зоні підтоплення. Триває евакуація населення. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тисяч людей.

Українська розвідка має докази того, що росіяни контрольовано дистанційно підірвали дамбу Каховської ГЕС. Міноборони зазначило, що російські загарбники двічі мінували гідроелектростанцію перед тим, як її підірвати.

У Генштабі ЗСУ вважають, що військові РФ підірвали конструкції ГЕС, щоб не допустити просування українських підрозділів.   Росія очікувано відкинула звинувачення на адресу російських військових, звинуватив Україну у «навмисній диверсії».

Джерело