Білий дім назвав пріоритети допомоги Україні

Фото: Getty Images Координатор Ради нацбезпеки США Джона Кірбі

США зосередилися на трьох головних напрямках у питанні допомоги Україні, щоб вона змогла пройти зиму.

Координатор Ради нацбезпеки США Джона Кірбі заявив, що посилення протиповітряної оборони України, забезпечення захисту критично важливих об’єктів інфраструктури, а також посилення стійкості енергомережі України є трьома ключовими напрямами підтримки українців з боку США в зимовий період. Про це він сказав на брифінгу 30 листопада.

Кірбі нагадав, що минулої зими російські окупанти намагалися знищити об’єкти критичної інфраструктури України. Атаки дронів та ракетні удари, які проводили росіяни протягом останніх днів, свідчать, що РФ застосує таку тактику і цієї зими.

За його словами, президент США Джо Байден та радник президента з національної безпеки Джейк Салліван доручили уряду визначити зусилля щодо допомоги Україні для проходження зими пріоритетом, як це було минулого року.

«Тому ми зосередилися на просуванні трьох ключових напрямків. По-перше, ми посилюємо можливості української протиповітряної оборони, щоб вони могли збивати російські ракети та іранські безпілотники, націлені на критичну інфраструктуру», — зазначив Кірбі.

Він уточнив, що США разом з партнерами надали Україні зенітні ракетні комплекси Patriot, Hawk та Avenger та інші засоби ППО.

«По-друге, ми допомагаємо Україні зміцнити її енергетичну інфраструктуру», — заявив координатор Ради нацбезпеки США.

Він додав, що Україні надали захисне обладнання, зокрема спеціальні сітки, арматура та бар’єри HESCO для захисту важливих об’єктів.

«І по-третє, ми передаємо Україні резервне обладнання та матеріали, у тому числі високовольтні автотрансформатори, промислові паливні генератори та мобільне автономне обладнання, щоб підвищити стійкість та запобігти втратам тепла та електроенергії», — сказав Кірбі.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, США переносять на першу половину 2024 року передачу Україні першої великої партії реактивних бомб малого діаметра наземного базування (GLSDB), адаптованих для завдання ударів на дальність близько 160 км.

Також повідомлялося, що США ведуть перемовини щодо купівлі 75 000 артилерійських снарядів із запасів Збройних сил Греції в рамках зусиль із поповнення боєприпасів України для протистояння РФ.

Джерело