Справи Майдану: екскомандиру львівського «Беркуту» оголошено нову підозру | Кримінал Львівщини

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України у Львівській області повідомлено про нову підозру – в організації привласненні вогнепальної зброї, а також перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу.

За версію слідства, підозрюваний, перевищуючи службові повноваження, 20 лютого 2014 року організував привласнення вогнепальної зброї – 10 помпових рушниць «Форт-500 М-1».

Такі дії він вчинив для приховування факту використання 18 лютого 2014 року підлеглими працівниками підрозділу «Беркут» спільно з іншими підрозділами органів внутрішніх справ цієї вогнепальної зброї до учасників акцій протесту на вулицях Інститутській, Шовковичній та Кріпосному провулку в м. Києві. Правоохоронці здійснювали постріли в мітингувальників набоями ударно-травматичної дії та набоями, спорядженими свинцевою картеччю. В результаті цього від отриманих вогнепальних поранень загинуло 3 учасників акцій протесту, 10 – отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, раніше експравоохоронцю було повідомлено про підозру за обставинами організації незаконного перешкоджання акціям протесту 18 лютого 2014 року у центральній частині м. Києва. У цьому кримінальному провадженні 24 квітня 2023 року судом його було взято під варту.

Підозрюваному інкриміновано організацію, на виконання явно злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, вчинення терористичного акту.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело