Сонячна енергія «тисне» на ціну газу у Європі — Bloomberg

Сонячні батареї на найбільшій у Німеччині плавучій електростанції

Падіння вартості блакитного палива спричинила низка факторів, зокрема, ріст виробництва сонячної енергії в Німеччині.

Європейські ціни на газ впали до найнижчого рівня з середини 2021 року, коли Росія вперше почала скорочувати постачання перед вторгненням в Україну. Про це 30 травня повідомило агентство Bloomberg.

Ситуації сприяли збільшення імпорту зрідженого природного газу, відносно м’яка зима, спад виробництва, а також використання відновлюваних джерел енергії.

Зазначається, що на ринок, зокрема, впливає виробництво сонячної енергії в Німеччині, яке досягло безпрецедентного рівня.

Так, базові голландські ф’ючерси падали протягом восьми тижнів поспіль і у вівторок торгувалися на рівні 24,56 євро за мегават-годину.

«Цього року ціни на газ подешевшали більш ніж на 65%, і мало що вказує на те, що падіння скоро припиниться… Запаси швидко наповнюються і, швидше за все, будуть повністю поповнені набагато раніше, ніж зазвичай», — пише Bloomberg.

За даними аналітиків, на ціни в Європі «тисне» рекордне виробництво сонячної енергії. За перші чотири місяці 2023 року воно зросло на 11% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Агентство прогнозує, що до 2030 року вітрова та сонячна енергія досягне 76% від загального обсягу генерації.

Раніше повідомлялося, що європейські короткострокові ціни на газ цього літа можуть впасти нижче нуля, якщо попит не наздожене пропозицію.

Бум відновлюваної енергетики. Все через напад РФ на Україну

Джерело