Сьогодні — День пам’яті Героїв Небесної Сотні — Новини Стрий

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 

Цей день став найкривавішим в історії Революції Гідності. 20 лютого 2014 року силові підрозділи режиму Януковича розстріляли близько ста людей на вулиці Інститутській у Києві. 

Серед полеглих мітингувальників під час Революції Гідності є й уродженці Стрийського району – це Андрій Корчак та Юрій Дяковський. 

Андрій Корчак народився 18 липня 1964 року в родині політв’язнів, його дідусь священик отець Яків Боровик був репресований. Андрій виховувався в релігійно-патріотичному дусі.

Загинув Андрій Корчак під час сутичок із силовиками у Маріїнському парку 18 лютого 2014 року. Поховали Героя у рідному місті Стрий, йому було 49 років. Залишив стареньку 80-річну маму Дарію Яківну, молодшу сестру Ольгу та старшого брата Юрія.

Юрій Дяковський народився 27 лютого 1989 року  в місті Стрий, де й проживав. Навчався у Стрийській гімназії імені Митрополита Андрія Шептицького.

У грудні 2013 року Юрій залишив навчання та поїхав з друзями до Києва, сказавши рідним, щоо їде на роботу. Він не міг залишитись осторонь та вирішив приєднатися до протестуючих на Майдані, став активним учасником Революції Гідності. Кілька місяців він приймав участь в акціях протесту на Майдані. 10 лютого вступив до лав “Правого сектору”.

“Юрій Дяковський показав себе хоробрим і мужнім хлопцем, який готовий захищати свою Батьківщину.” – розповідає керівник організації «Правий Сектор» на Стрийщині.

Під час силових зіткнень з бійцями “Беркуту” отримав кульові вогнепальні поранення в руку і шию. Але, як тільки загоїлись рани, хлопець знову був готовий віддано боронити свою країну від ворогів.

Також сьогодні День початку російської агресії проти України, тому що саме цього дня у 2014 році розпочалась військова операція з метою окупації Криму. 

Боротьба України за незалежність триває і сьогодні. Наші військові відважно обороняють рідні землі від російського загарбника.

Джерело