Японське світло для українців: БФ “Право на захист” привіз для ВПО в Дрогобичі ліхтарі Panasonic —

Дрогобич Новини  Японське світло для українців: БФ “Право на захист” привіз для ВПО в Дрогобичі ліхтарі Panasonic

Сьогодні гуртожиток в Дрогобичі, де мешкають внутрішньо переміщені особи, із благодійною місією відвідали представники фонду «Право на захист» із міста Львова. В обідню пору тут відбулася роздача благодійної допомоги від партнерів фонду – Peace Winds Japan та Panasonic.

В гуртожитку на вулиці В.Великого мешкають майже 300 ВПО з Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Харківської областей. Вони отримали альтернативні джерела світла – світлодіодні ліхтарі фірми Panasonic, які можна встановлювати на тумбочки чи підлогу. Ліхтарі мають два режими яскравості, що дозволяє використовувати їх як основне джерело світла та як нічник. Ліхтарі не нагріваються та працюють від батарейок, які також йшли в подарунковому комплекті. Ліхтарики отримали як дорослі, так і діти.

Благодійний фонд “Право на захист” реалізує проєкт щодо допомоги постраждалому населенню від війни у місцях компактного проживання, соціальних закладах та приватному секторі. Діяльність фонду в межах проєкту включає допомогу продуктовими наборами, гігієнічними наборами та неспеціальним медичним обладнанням (тонометри, ходунки, інвалідні візки тощо). Також фахівці фонду надають психологічні та юридичні консультації для ВПО та місцевого населення  і допомагають розробляти юридичну документацію. 

Як розповіла в коментарі МедіаДрогобиччина проєктна менеджерка фонду Іванна Герус,  Дрогобич благодійники відвідали уже не вперше. Раніше представники «Права на захист» уже привозили  людям, що постраждали від війни, продуктові набори, засоби гігієни, а також фахівці фонду надавали правову та психологічну допомоги.

Проєкт з ліхтарями працює з середини листопада. Загальна кількість ліхтарів, які роздаватимуть співробітники БФ “Право на захист” на Львівщині – 2226 штук

“Ми дуже раді, що Уряд Японії вирішив долучитися до допомоги українцям. У Львівській області проживають ВПО, які на жаль перебувають в недуже комфортних умовах. Вони потребують постійної підтримки. Завдяки партнерству з Peace Winds of Japan команда БФ “Право на захист” надає психологічні та юридичні консультації, також матеріальну підтримку. 

Побачивши кадри, як українці дають собі раду навіть не маючи добами світла, керівництво Panasonic вирішило також долучитись до нашого проєкту і передали 2226 спеціальних ліхтариків для ВПО на Львівщині. Це неочікувана, але теж дуже потрібна допомога. Бо навіть з підтримкою міжнародних партнерів, у ВПО завжди є потреби, які ми не встигаємо покрити.
Зараз наша команда БФ “Право на захист” є посередником і дарує “японське світло” для українців, які змушені були покинути свої домівки. Саме такі проєкти показують, як весь світ може об’єднатись навколо допомоги українцям, хоча, наприклад, в Японії не дуже поширена культура донейшену”, – розповіла Іванна Герус. 

Фото Віри ЧОПИК

Джерело