Шольц закликав завершити війну на умовах Києва

Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Канцлер вважає, що Путін розпочав війну аби догодити своїм власним нездоровим амбіціям політика.

У Німеччині закликали завершити розв’язану РФ в Україні війну на умовах Києва та тиснути на Путіна, аби мир настав швидше. Про необхідність пристати на Мирний план України у понеділок, 2 жовтня, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час «діалогу з громадянами» в Гамбурзі, повідомляє Укрінформ. 

Зі свого боку німецький політик пообіцяв зробити усе можливе аби тиск на Путіна зріс. 

«Я зроблю все для того, щоби ми значно посилили тиск, і російський президент зрештою зрозумів, що він не може просто сказати: «Я буду продовжувати поки не досягну своєї цілі, незважаючи на те, скільки це коштуватиме життів, у тому числі, власних солдатів»», — заявив Шольц.

При цьому Шольц підкреслив, що Україна по завершеню війни має «зберегти свою цілісність і незалежність». 

Він додав, що партнери запустили для цього дуже багато процесів і позитивно оцінив переговори на рівні політичних радників — у Копенгагені та у Джиді, у яких взяли участь, серед інших, представники Китаю, ПАР і Бразилії.

«У цій ситуації важко сказати, що ми маємо надію, але це, я вважаю — шлях», — сказав Шольц.

Він додав, що ніхто не може кроїти кордони сусідніх держав. 

«Так не може бути, коли великий сильний сусід каже, що йому потрібна частина твоєї території. Суть конфлікту в тому, що йдеться насправді про завоювання країни, ні про що інше», — заявив Шольц.

Шольц додав, що смерті і жертви інших не цікавлять Путіна.

«Путіна все це не цікавить, адже десь у підручниках історії згодом має бути написано: він зробив свою державу великою», — додав Шольц. 

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про початок осіннього призову в російську армію з 1 жовтня.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, якою має бути перемога України. За його словами, у майбутньому будь-які спроби країни-агресора повернутися на нашу територію не повинні йти далі хворої фантазії тих, хто виношує подібні плани.

Джерело