Що потрібно робити, щоб не було діабету? Нескладні правила, дотримуючись яких ви переможете діабет

Потрібно з раннього дитинства прищеплювати дитині здорові харчові звички і любов до спорту, та й самим в дорослому віці не забувати про правильне харчування і тренування, інформує Ukr.Media.

Діабет другого типу, дійсно, бич нашого часу. Люди мало рухаються, при цьому переїдають, плюсом до всього — хронічні стреси, особливо у жителів великих міст. Як результат з кожним роком в світі збільшується відсоток населення, що страждає надмірною масою тіла і ожирінням, ризик розвитку діабету підвищується.

Знизити ризик розвитку цукрового діабету допоможуть здорові харчові звички і любов до смаку натуральних продуктів, які потрібно прищеплювати дитині з дитинства. Власним прикладом батьки повинні показувати, що фізична активність — це здорово і від спорту можна отримувати задоволення.

П'ять правил для перемоги над цукровим діабетом:

Скоротіть споживання хліба, картоплі, ковбас

Ті, хто стежить за харчуванням, рідше стикаються з діабетом другого типу. Їжа, багата вуглеводами і крохмалем, не повинна бути в основі раціону.

Ризик виникнення діабету у тих, хто стежить за харчуванням, менше. Лікарі рекомендують знизити споживання борошняних виробів, картоплі, ковбас — тієї їжі, що багата вуглеводами і крохмалем, продуктів, зроблених з переробленого м'яса.

Зменште кількість жирів у раціоні

Харчування має бути збалансованим, упор варто робити на фрукти і овочі, багаті харчовими волокнами. Джерелом клітковини послужить капуста всіх видів. Звичайні хлібобулочні вироби краще замінити цілозерновими. Якщо хочеться поласувати, вибирайте горіхи і насіння, а не звичні солодощі по типу тістечок і газованих напоїв. В цілому тим, хто знаходиться в групі ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу, потрібно знизити споживання насичених жирів тваринного походження і рівень простих вуглеводів.

Основа харчування — білкові продукти

Птиця, риба, молочні продукти та яйця повинні бути основою раціону. Багаті білком і мінеральними речовинами і мікроелементами продукти — наше все.

Знизьте калорійність харчування

Тим, хто страждає ожирінням, оптимально зменшувати масу тіла на 5-7% за 6-12 місяців. Для боротьби із зайвою вагою необхідні сильна цілеспрямованість і підтримка рідних.

Людям із зайвою вагою важливо не забувати про зниження калорійності їжі. Тим, хто страждає ожирінням, корисно зменшувати масу тіла на 5-7% за пів року — рік. Для того, щоб скинути зайві кілограми, потрібні не тільки сильна мотивація і цілеспрямованість, а й підтримка близьких. Дослідники довели: чим раніше людина починає дотримуватися здорових звичок, тим більша ймовірність збереження працездатності підшлункової залози.

Регулярно тренуйтеся

Спорт повинен бути регулярним — щотижня виділяйте на тренування не менше 2,5 години. Треноване тіло-протиотрута від високого рівня цукру в крові, оскільки протягом 16 годин після занять клітини організму краще реагують на інсулін. У недавньому дослідженні Нідерландських вчених, опублікованому в журналі Diabetologia, йдеться про зв'язок між часом доби, в який ми тренуємося, і реакцією на рівень інсуліну в організмі. Фахівці з'ясували: у тих, хто тренується вдень або ввечері, несприйнятливість до інсуліну знижена на 18 і 25% відповідно.

Джерело

Exit mobile version