Сапер з Дрогобича 7 років зберігав у себе вдома сотні боєприпасів —

Війна Дрогобич Новини  Сапер з Дрогобича 7 років зберігав у себе вдома сотні боєприпасів

Суд визнав винним сапера ДСНС з Дрогобича у незаконному зберіганні зброї, але звільнив від покарання. Про це пише zaxid.net з посиланням на матеріали справи, які опублікували в судовому реєстрі.

Згідно з матеріалами справи, оприлюдненими в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у 2014 році Богдан С. служив кулеметником у добровольчому батальйоні та виконував бойові завдання в зоні АТО на Донеччині та Луганщині. Під час служби він придбав озброєння та боєприпаси, які згодом перевіз до Дрогобича й зберігав удома аж до 21 вересня 2024 року.

У результаті обшуків правоохоронці вилучили значний арсенал:

  • бойові гранати Ф-1, УЗРГМ-2, УЗРГМ, РГД-33;
  • корпуси гранат Ф-1, РПГ-40, РГН;
  • понад тисячу різних патронів (у т.ч. до АК-74, гвинтівки Мосіна, револьвера Нагана, великокаліберної зброї);
  • саморобні боєприпаси;
  • обріз мисливської рушниці «ИЖ-К»;
  • вибухові речовини, включаючи тротил та компоненти на основі гексогену;
  • п’ять гранатометних пострілів RLV-HEF;
  • багнет-ніж до автомата Калашникова та ніж Glock.

На суді Богдан С. визнав свою провину. Він пояснив, що воював добровольцем з 2014 року та захищав, зокрема, Луганський аеропорт. За його словами, зброю він зберігав виключно для можливої самооборони у випадку вторгнення з боку Росії.

Богдан С. працює сапером у спеціальному центрі швидкого реагування ДСНС та має звання майстер-сержанта. Під час засідань зазначалося, що він зберігав зброю безпечним способом – у розібраному вигляді та в сейфі на території власного домогосподарства.

Дрогобицький міськрайонний суд визнав винним сапера ДСНС Богдана С. у незаконному зберіганні зброї (ч.1 та ч.2 ст.263 Кримінального кодексу України), однак врахував пом’якшуючі обставини та звільнив його від покарання, призначивши один рік іспитового терміну. Все вилучене озброєння передали 125-й окремій бригаді Сил територіальної оборони.

Також Богдан С. зобов’язаний сплатити понад 90 тисяч гривень за проведені експертизи. Вирок можна оскаржити в апеляційній інстанції.

Фото ілюстративне

Джерело

Exit mobile version