Санкції торкнулися 87% компаній у Росії

У Росії майже 12% компаній зупиняють бізнес — повністю чи частково

Лише 10,4% російських підприємців заявили, що їхній бізнес, як і раніше, стабільний і продовжує зростати.

Санкції, що діють проти Росії, торкнулися 86,8% російських компаній. Про це йдеться у Моніторингу поточного стану бізнесу — доповіді, яку підготував апарат уповноваженого при президенті РФ із захисту прав підприємців Бориса Тітова, повідомляє Інтерфакс у вівторок, 31 травня.

Як стверджується в цьому документі, 77,4% охоплених запровадженими санкціями компаній змогли до них адаптуватися або сподіваються це зробити, «а ось 11,7% цього зробити не зуміли і зупиняють бізнес — повністю або частково». 67,1% опитаних заявили, що відчувають результати економічного спаду.

Лише 10,4% опитаних у рамках дослідження підприємців заявили, що їхній бізнес, як і раніше, стабільний і продовжує зростати. Серед проблем, що впливають на бізнес, 62,2% респондентів назвали спад попиту, «далі йдуть дефіцит обігових коштів та касові розриви, розрив ланцюжків поставок та складності доставки за імпортом».

Понад 50% вважають, що уряд РФ недостатньо робить для роботи бізнесу в умовах санкцій, 35% вважають дії влади «спокійними та ефективними».

«Криза з нами, і вона розвивається. Моніторинг однозначно показує, що більша частина бізнесу сприймає поточну реакцію уряду на зміни як недостатню. Подолати проблеми можна лише шляхом кардинальних реформ, зміною самої моделі розвитку», — заявив Борис Тітов.

Нагадаємо, економічне зростання Росії сповільнилося у першому кварталі значніше, ніж очікувалося — до 3,5%, незважаючи на середні прогнози економістів у 3,7%.

Також повідомлялося, що в Росії збори ПДВ впали на 54%. За підсумками квітня бюджет РФ вперше цього року виявився в дефіциті — витрати перевищили доходи на 262 млрд рублів.

Джерело