Ризик вторгнення РФ з Білорусі слід сприймати серйозно — ISW

Фото: dpa / picture alliance Росія нарощує військову присутність у Білорусі

Росія розгортає в Білорусі польові шпиталі і завозить танки у зимовому камуфляжі, що не є необхідним для навчань. Водночас американські аналітики не виключають, що це — елементи інформаційної операції.

Принаймні з жовтня 2022 року Росія створює умови для нового найнебезпечнішого курсу дій — повторного вторгнення на північ України, ймовірно, у напрямку Києва, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), оприлюдненому ввечері в п’ятницю, 23 грудня.

Аналітики зазначають, що ці дії можуть бути або російською інформаційною операцією, або відображати фактичні наміри президента Росії Володимира Путіна.

«ISW і далі вважає, що відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це ймовірність, яку слід сприймати серйозно», — йдеться у аналізі.

Так, аналітики ISW зауважують, що наявна наразі інформація — неоднозначна: деякі підтверджені докази нарощування присутності військ РФ у Білорусі мають більше сенсу як частина підготовки до нового наступу, ніж як необхідність для поточних навчань і тренувань. 

Зокрема, аналітики зазначають, що в місцях дислокації російських військ в Білорусі фіксують об’єкти, які зазвичай не використовуються для навчань. Так, міноборони РФ заявило про розгортання в Білорусі польового госпіталя, як і на початку 2022 року, перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Також у другій половині грудня на території цієї країни були зафіксовані російські танки Т-90 в зимовому камуфляжі, який «не є абсолютно необхідним для навчань» і також може свідчити про підготовку до реальних бойових дій, зазначають в ISW.

Водночас аналітики інституту не виключають, що все це  — елементи інформаційної операції. Окрім того, немає жодних доказів того, що Москва активно готує ударні сили в Білорусі, йдеться в звіті.

В Україні не фіксують підготовки до наступу

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) не фіксує переміщення техніки чи військових на прикордонній з Україною території Білорусі, зауважив речник відомства Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону.

«Звісно що Білорусь, як раніше зазначалося і так триває певний час, посилила свій кордон з нашою країною. Вони про це неодноразово наголошували. Вони начебто вбачають якусь загрозу з нашого боку. І ті підрозділи, які були кинуті на посилення кордону, залишаються, не змінюється ні їхня кількість, ні характер їхніх дій», — зауважив він.

В свою чергу керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зауважив, що наразі відсутня інформація, яка б свідчила, що Росія активно готує нове вторгнення з території Білорусі, але «було б неправильно ігнорувати цю можливість».

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Exit mobile version