В Японії традиції і менталітет кардинально відрізняються від наших, тому туристи та іммігранти часто роблять помилки, приїхавши туди. На щастя, жителі Країни висхідного сонця — виховані, терплячі люди, і рідко звертають увагу на огріхи іноземців. Але є 5 неприйнятних речей, яких краще уникати, інакше японці вам цього не пробачать, інформує Ukr.Media.
Не можна торкатися до людей
На Заході рукостискання, обійми і поцілунки вважаються проявом хорошого ставлення, але на Сході люди куди більш стримані в проявах почуттів.
Незнайомців краще вітати кивком голови або легким поклоном. Деякі японці, знайомі з європейськими традиціями, можуть простягнути руку під час знайомства або прощанні, але першими цього краще не робити.
Якщо ви подорожуєте по Японії з коханою людиною, утримайтеся від тактильних проявів любові. Іншими словами, можна взяти один одного за руку або під руку, але обніматися і цілуватися на вулиці не варто — ведіть себе якомога скромніше, навіть якщо шалено закохані в партнера.
Японці спілкуються один з одним на відстані. Зрозуміло, це не відноситься до членів сім'ї або парочок, але до тих пір, поки у вас не зав'яжуться настільки тісні відносини з японцями, краще будьте стримані і поважайте чужий простір.
Не можна схитрувати в черзі
Черги — невід'ємна частина життя японців. У країні вважається нормою простояти, а іноді просидіти (для зручності на вулиці ставлять стільці) кілька годин, чекаючи, поки в ресторані звільниться столик. У жодному разі не намагайтеся схитрувати і проскочити раніше людини, яка стоїть попереду — це вважається серйозною образою.
Всі черги добре організовані — у хвості багатьох з них є табличка або спеціальна особа, які вказують, куди потрібно встати. Крім того, запам'ятайте, що не можна перебігати від однієї каси або вікна до іншої, навіть якщо ви прийшли раніше тих, хто стоїть поруч. Якщо обраний продавець працює повільніше своїх колег, вважайте, що вам просто не пощастило.
Японія взагалі дуже популярна своїми чергами. У деяких ви стоїте по дві-три години. Припустимо, відома пекарня розпродає з ранку 700 пончиків. Людей спеціально попереджають приходити не раніше 7 ранку, при тому що магазин відкривається о 10:00, щоб вони не турбували місцевих жителів.
Не можна показувати пальцем
У жодному разі не тикайте в людей або речі пальцем — подібна поведінка вважається вкрай неввічливою. Використовувати для цього ручки, олівці, палички для їжі та інші предмети теж не варто, якщо ви не хочете потрапити в незручну ситуацію. Якщо вам потрібно показати на щось або когось, обережно махніть в потрібну сторону рукою або кивніть головою.
Взагалі, з жестами будьте акуратніше: Японія — не Італія і не Латинська Америка, де люди звикли розмахувати руками при розмовах. Щоб привернути до себе увагу, не смикайте оточуючих за одяг, не хапайте за руки і не бийте себе кулаком в груди. Можна злегка поплескати людини по плечу або прикласти палець до власного носа.
Якщо не хочете здатися грубими, намагайтеся голосно не горланити, не показувати пальцем по сторонам, вважається неввічливим агресивно жестикулювати і сякатися (шмигати можна скільки завгодно).
Не можна їсти на ходу
Японці шанобливо ставляться до їжі, ведуть здоровий спосіб життя і рідко кудись поспішають, тому не звикли перекушувати на ходу. Місцеві жителі негативно ставляться до тих, хто жує або п'є щось під час прогулянки або під час поїздки на роботу — в деяких містах навіть стоять плакати, що закликають утриматися від подібної поведінки.
Для цього існує кілька причин: ви можете забруднити або обпекти себе і оточуючих, а поспішне приймання їжі негативно позначається на травленні. А ще багато страв їдять паличками, тому ви можете отримати травму.
Навіть якщо ви купили їжу в кіоску на вулиці, знайдіть місце, де ви зможете сісти і спокійно поїсти. Якщо лавки або парапету поблизу не виявилося, просто відійдіть в сторону, а після перекусу викиньте сміття в урну.
Не можна підвищувати голос
Підвищувати голос в громадських місцях не вважається негожим у багатьох країнах. У нас іноді доводиться кричати, щоб люди швидше виконували свою роботу. Іспанці та італійці відрізняються гарячим темпераментом, тому розмовляють на підвищених тонах практично завжди. А ось Японія являє собою виняток — крику там не люблять і вкрай рідко використовують його в побуті.
Якщо ви почнете гарчати на продавців, офіціантів або інший обслуговуючий персонал, вам не зроблять зауваження, але обслуговувати краще не стануть. Японці відрізняються ввічливістю і доброзичливістю, але чекають того ж від іноземців, і хамство ображає їх до глибини душі.
Якщо ви спробуєте говорити з японцем на підвищених тонах, тому що вам здається, що від цього ваше питання вирішиться швидше, ви помиляєтеся. Японець стане робити все ще повільніше. І якщо ще пару хвилин тому він готовий був докласти зусиль до вирішення вашої проблеми, то тепер можете на це не розраховувати.
Вирушаючи до Японії, постарайтеся з повагою ставитися до традицій цієї країни, і її гостинні жителі обов'язково дадуть відповідь вам взаємністю.
Залиште відповідь