Рада ЄС затвердила 1 млрд євро на снаряди Україні

Фото: mil.in.ua Україні щодня потрібні тисячі снарядів

Рада ЄС затвердила виділення мільярда євро для спільних закупівель боєприпасів і ракет для України.

Рада Європейського Союзу в п’ятницю, 5 травня, ухвалила рішення виділити 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів для України в рамках Європейського фонду миру. Про це повідомили в пресслужбі Ради ЄС.   «Сьогодні Рада ЄС затвердила допомогу на суму євро 1 млрд у рамках Європейського фонду миру (ЄФМ), що сприятиме подальшому зміцненню спроможностей і стійкості України для захисту своєї незалежності, суверенітету й територіальної цілісності, а також для захисту цивільного населення від російської військової агресії», — ідеться в пресрелізі.   З цих коштів буде профінансоване «надання Збройним силам України артилерійських снарядів калібру 155 мм і, якщо буде потрібно, ракет, які спільно закуплять країни-члени ЄС у європейської оборонної промисловості».   «Сьогоднішнє рішення є ще одним важливим кроком для постачання більшої кількості боєприпасів в Україну. Збройні сили України потребують значної кількості боєприпасів для захисту українського народу та території. Вони потребують їх швидко», — сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

За його словами, разом із попереднім рішенням щодо швидкого постачання боєприпасів із наявних запасів Рада ЄС виділяє на ці цілі 2 млрд євро, довівши загальну суму військової підтримки ЄС Україні до 5,6 млрд євро.

Нагадаємо, раніше посли країн-членів Євроcоюзу погодили схему спільної закупівлі боєприпасів для України. Єврокомісія виділила 500 млн євро на підтримку виробництва боєприпасів та допомоги державам-членам ЄС поповнити свої запаси.

Джерело