Продукти, які провокують утворення зубного нальоту, через який з’являється карієс

Зубний наліт — це липка плівка, наповнена бактеріями, яка сприяє захворюванню ясен і руйнуванню зубів. І звичайна чистка не допоможе від нього позбутися, кажуть стоматологи. Щоб видалити наліт з усієї поверхні зуба, вам знадобитися зубна нитка. Користуватися нею необхідно кожен день, ретельно прочищаючи всі зубні проміжки, де у нас і залишається застрягла їжа. І не варто забувати про чистку зубів 2 рази в день і профілактичні огляди, інформує Ukr.Media.

Карієс — найбільш поширене хронічне захворювання, з ним стикалися всі. Через нього зуби руйнуються, доводиться їх свердлити, іноді навіть чистити і пломбувати канали (якщо йдеться про пульпіти). Однак руйнують наші зуби не тільки солодощі. Їсти деякі продукти шкідливіше шоколадок, кажуть дієтологи.

Кислі цукерки

Такі цукерки містять багато різних кислот, які вкрай негативно впливають на зуби. Крім того, оскільки вони жувальні, то сильніше прилипають до зубів, тому з більшою ймовірністю можуть викликати карієс. Якщо ви прагнете солодкого, візьміть замість цього шматочок шоколаду, який можна швидко пережувати і запити водою.

Хліб

Подумайте двічі, коли знову хочете купити булку в супермаркеті. Річ у тім, що коли ви жуєте хліб, слина розщеплює крохмаль на цукор. Потім, перетворившись в клейку пастоподібну субстанцію, хліб прилипає до зубів, заповнює міжзубні проміжки. І це може викликати карієс. Якщо ви сильно хочете хліба, вибирайте цілозерновий буханець. Він містить менше цукру і не так легко розщеплюється.

Алкоголь

Всі ми знаємо, що алкоголь шкідливий для здоров'я. Але чи помічали ви, що ви п'єте, у вас пересихає рот? В цей час в ротовій порожнині не вистачає слини, яка необхідна для здоров'я зубів. Слина запобігає прилипанню їжі до зубів і змиває залишки частинок. Вона навіть допомагає усунути перші ознаки карієсу, захворювань ясен та інших інфекцій порожнини рота. Щоб підтримувати водний баланс у роті, пийте багато води і використовуйте фторовмісні ополіскувачі після чищення.

Газована вода

Газовані напої "допомагають" зубному нальоту — в ротовій порожнині утворюється більше кислоти, яка руйнує зубну емаль. Тобто щоразу, коли ви п'єте газовану воду, то покриваєте свої зуби кислотою.

Крім того вона викликає сухість у роті, тим самим провокуючи зневоднення. І останнє, але не менш важливе: газовані напої темного кольору можуть знебарвити або змінити колір ваших зубів.

Важлива деталь: не чистьте зуби відразу після того, як випили газовану воду — ця процедура може лише погіршити руйнування емалі.

Лід

Коли в склянці є кубики льоду, деякі люблять їх смакувати в роті разом з напоєм. Цього робити не можна, кажуть стоматологи. Лід може пошкодити емаль і спровокувати утворення відколів, тріщин, розхитати коронку. Деякі навіть примудряються розгризати лід, що може взагалі привести до втрати зубів.

Цитрусові

Апельсини, грейпфрути і лимони корисні і смачні, вони багаті вітаміном С. Але їх кислотність може зруйнувати емаль, роблячи зуби більш вразливими до карієсу. Навіть видавлений у воду сік лимона може зіграти свою роль в пошкодженні емалі.

Крім того, апельсин або лимон може дратувати ніжну слизову в роті. Це не означає, що від фруктів треба відмовлятися. Просто завжди пам'ятайте про міру.

Картопляні чипси

Хрускіт картопляних чипсів приносить задоволення багатьом з нас. На жаль, вони містять крохмаль, який перетворюється на цукор. Цей крохмаль потім може застрягати між зубами і живити бактерії в зубному нальоті.

Щоб убезпечити свої зуби, постарайтеся після того, як з'їсте чипси, прочистити зубні проміжки зубною ниткою.

Сухофрукти

Більшість впевнені у тому, що сухофрукти — це виключно здорова закуска. Однак не варто забувати, абрикоси, чорнослив, інжир, родзинки липкі. Вони застряють між зубами, залишаючи в проміжках багато цукру.

Якщо ви любите їсти сухофрукти, обов'язково після їжі прополощіть рот водою, а потім почистьте зуби зубною ниткою.

Джерело

Exit mobile version