Приріст 52%: в обласному бюджеті 2023 року найвищими є видатки на потреби галузі соцзахисту

Онлайн-наради з керівниками обласних закладів соцзахисту

На розвиток галузі в обласному бюджеті передбачили понад 100 млн грн.

Видатки соціального захисту в обласному бюджеті 2023 року є найвищими, з приростом 52%. Про це під час онлайн-наради з керівниками обласних закладів соцзахисту повідомив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Він наголосив, що галузь соціального захисту області вперше досягла такого приросту, при чому йдеться про видатки і на утримання, і на капітальну складову.

Окрім того, цього року вдалося підвищити рівень заробітних плат працівників галузі.

«Середня заробітна плата у закладах соцзахисту у 2022 році була на рівні 6300 грн, зараз – на рівні 9700 грн (суми з вирахуванням податків). Обласна адміністрація зі свого боку зробила все можливе в умовах війни, щоб працівники отримували вищу зарплатню за той обсяг роботи, який вони виконують.

Є проблема тарифної сітки – ми це теж розуміємо. У цьому напрямі співпрацюємо з Міністерством соцполітики та Міністерством фінансів», – розповів Іван Собко.

«Прагнемо до того, щоби упродовж цього року і частково наступного ми вже чітко говорили, що у наших установах немає проблем з такими видами робіт, як енергоощадність, мережі, дахи, укриття, протипожежні заходи, які мають бути як невід’ємна складова сучасного закладу соцзахисту обласного рівня.

Обласна адміністрація продовжуватиме фінансово підтримувати сферу соцзахисту. Проте водночас закликаємо керівників закладів напрацьовувати співпрацю з донорами, яка є важливою складовою у розвитку та підтримці установ соціального захисту», – наголосив Іван Собко.

Зазначимо, що сьогодні, 17 березня, відбулася виїзна організаційна нарада щодо надання послуг стаціонарного догляду з керівниками обласних геріатричних закладів та психоневрологічних (з них 2 – дитячі) за участі профільного заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка (онлайн) та керівництва департаменту соціального захисту населення ЛОВА.

Виїзну нараду організували для обміну досвідом з питань застосування кращих чинних практик.

 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації