У львівському Офісі підтримки родин військовослужбовців розповіли одну з історій звернення до них по допомогу. Про це повідомляє в прес-службі Львівської ОДА (ОВА)
Літній чоловік, син якого перебуває на передовій, потрапив у лікарню – йому ампутували ногу і чоловікові потрібна була допомога, щоб дістатися додому.
«До нас, в Офіс підтримки родин військових, звернувся батько військовослужбовця – написав листа. Син на передовій, а він, вже літній чоловік, потрапив у лікарню, йому ампутували ногу. І тепер треба якось додому дістатись, на 3-ій поверх без ліфта, і по хаті пересуватись», – розповіла працівниця Офісу Уляна Сурмай.
Працівники звернулися по підтримку до друзів Офісу: волонтери благодійної організації «Центр волонтерства та захисту» знайшли для дідуся візок, а завдяки допомозі Служби автомобільних доріг Львівщини його перевезли з лікарні до квартири.
«Перемога у простих речах, які ми щодня робимо один для одного», – додала Уляна Сурмай.
Фахівці Офісу проводять первинну консультацію, щоб визначити, як саме людині можна допомогти, формують пакет документів та передають їх у відповідні органами для вирішення проблеми. Тут надають також допомогу близьким та родинам військовослужбовців, які хочуть отримати соціальні виплати чи знайти своїх рідних у реєстрах зниклих безвісти чи полонених.
Сюди за допомогою можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани російської-української війни та члени їхніх сімей.
За 8 місяців роботи в Офісі опрацювали понад 1500 звернень:
- 40% звернень – проходження військової служби (мобілізація, відпустки, ВЛК, звільнення тощо);
- 35% — щодо зниклих безвісти, полонених, загиблих;
- 25% — соціальне та пенсійне забезпечення
Це єдиний простір, де військові, резервісти, ветерани російсько-української війни та члени їхніх родин адресно отримують необхідну допомогу:
- допомога з отримання соціальних виплат;
- супровід родин безвісти зниклих, полонених та загиблих;
- безкоштовний адвокатський супровід;
- психологічна підтримка
«Також Офіс вирішує проблеми гуманітарного характеру, пошуку житла та інших труднощів, з якими зіштовхуються рідні військовослужбовців у час війни. Ідея Офісу – це об’єднання представників різних інституцій – Збройних сил України, соціальних працівників, працівників Пенсійного фонду, юристів, психологів, волонтерів, для надання дієвої допомоги військовим та їх сім’ям в одному місці», – розповіла керівниця Офісу Анна Кузюта.
Куди звертатися
Адреса установи – м. Львів, вул. Коперника, 17, Палац мистецтв, 2-ий поверх. Офіс працює у робочі дні тижня з 10.00 до 18.00.
Номер телефону Офісу
Зателефонувати можна за номером +38 068 260 68 15.
У телеграм-каналі Офісу можна знайти корисну інформацію від юристів, психологів та інших спеціалістів, а також історії звернень до Офісу.
Приєднатися до Tеlegram-каналу можна за посиланням — https://bit.ly/3Yt8yRV
Нагадаємо, що Офіс підтримки родин військовослужбовців у Львові створили на підставі наказу начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Офіс виступає консультативно-дорадчим органом при адміністрації та взаємодіє також з Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки, військовими формуваннями, правоохоронними органами, територіальними органами Пенсійного фонду України, органами місцевого самоврядування та соціального захисту населення у Львівській області.
Залиште відповідь