Польщі загрожує покарання від ЄС за блокування кордону України — ЗМІ

Фото: Getty Images Єврокомісія має дослідити правові підстави для запуску каральної процедури

Частина посадовців ЄК вважає, що офіційна Варшава робить не все, щоб вирішити проблему і припинити протест.

Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі, якщо Варшава не вирішить проблему блокування перевізниками прикордонних переходів з Україною. Про це повідомляє польське радіо RMF FM.

У ЄК наголошують, що польська влада зобов’язана забезпечити потік товарів з України через так звані «коридори солідарності». Польська влада повинна за законодавством ЄС забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах.

Частина посадовців ЄК вважає, що польська влада робить не все, щоб вирішити проблему і припинити протест польських перевізників.

З неофіційних джерел RMF FM стало відомо, що у Єврокомісії розглядають питання про порушення польською владою регламенту ЄС щодо лібералізації торгівлі з Україною, дію якого нещодавно було продовжено до червня 2024 року.

Єврокомісія має дослідити правові підстави для запуску каральної процедури.

Офіційно ЄК не хоче коментувати заходи, які вона може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

«Європейська комісія все ще перебуває в контакті з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки дискусії тривають», — наголосив речник ЄК.

Раніше ми писали, що черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягають 40 км.

Як відомо, 6 листопада на польсько-українському кордоні розпочався страйк польських перевізників, які вимагають скасувати транспортний безвіз для України. 

Згодом, 13 листопада Україна провела переговори з Польщею для зняття блокади на кордоні, домовитися не вдалося.

Джерело