День простою на кордоні з Польщею коштує 300 євро — Асоціація перевізників

Фото: Getty Images День простою на кордоні з Польщею коштує українським перевізникам мінімум 300 євро

Страйк не підтримує офіційно жодна державна асоціація польських перевізників, крім однієї, яка належить одному зі страйкарів.

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що блокування польськими перевізниками руху вантажівок на кордоні з Україною на 90% має політичну складову, а кожен день простою на кордоні коштує українським перевізникам мінімум 300 євро. Про це він сказав в коментарі Українському радіо.

«Я не сказав би, що тут є присмак політики. Я сказав би, що тут понад 90% політики. По-перше, польська партія Конфедерація, яка активно підтримує цей страйк, є відверто антиукраїнською та проросійською. По-друге, машини, які фактично блокують кордон, приїхали із Білої Підляськи (місто у східній Польщі — ред.), і ці перевізники раніше працювали на ринку Білорусі та Росії. Сьогодні ця можливість закрита. Вони не перелаштувалися своїми машинами на європейські ринки та вирішили нам поблокувати», — зазначив Балін.

За його словами, саме страйк не підтримує офіційно жодна державна асоціація польських перевізників, крім однієї, яка належить одному зі страйкарів. Великі системні перевізники також не підтримують цей страйк.

Нагадаємо, 6 листопада на польсько-українському кордоні розпочався страйк польських перевізників, які вимагають скасувати транспортний безвіз для України. Польські перевізники блокують рух вантажівок у пунктах пропуску Корчова — Краківець, Гребенне — Рава-Руська, Дорогуськ — Ягодин. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

13 листопада Україна провела переговори з Польщею для зняття блокади на кордоні, домовитися не вдалося.

Як повідомлялося, черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягають 40 км.

Джерело