Олександр Корнієнко: Слово «Україна» цілодобово лунало на останній сесії ПА НАТО

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, розповідаючи про підсумки весняної сесії Парламентської Асамблеї НАТО, яка відбулася 27-30 травня у столиці Литовської Республіки Вільнюсі, наголосив, що питання України було чи не найголовнішим на сесії, тому що про Україну говорили всі, і говорили багато.

Про це інформує пресслужба Верховної Ради України.

«Всі говорили про нас, про те, як нам допомогти, як нам вибудувати способи постачання того, що зараз Україні потрібно, як вибудовувати нову архітектуру безпеки в регіоні, в світі. Про це говорили, звичайно, враховуючи наш, на жаль, унікальний досвід протистояння такому потужному ворогу, як рф», – зауважив перший віцеспікер українського парламенту.

Плідна робота української делегації на теренах сесії вилилася у потужний підсумковий документ – Декларацію, якою закликала уряди країн-членів Альянсу здійснити конкретні наступні кроки щодо просування України до членства в НАТО та посилити протидію росії.

«Підсумковий документ Асамблеї вийшов сильнішим, ніж планувався, бо ми, знаючи традиції світового та українського парламентаризму,  внесли до нього відповідні правки, які були активно підтримані та враховані», – розповів Олександр Корнієнко та додав, що тепер Україна буде очікувати певних результатів роботи весняної сесії Асамблеї на  найближчому Саміті НАТО в Мадриді.

Олександр Корнієнко зауважив, що Асамблея – це, насамперед, виконавчий орган, він може робити політичні заяви та заклики, які є основою для подальших рішень НАТО.

«У результаті Декларація має всі ті позиції, про які останніх дев’яносто  днів говоримо всією Україною, починаючи з Президента Зеленського.

Це заклик до збільшення постачання озброєння, зокрема того, про яке говорив  у своєму виступі на сесії Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: РСЗВ, артилерійські системи, протикорабельні ракети, танки, бронетехніка.

Це вирішення питання деблокування чорноморських портів, яке вже набуло світового значення. Ми чули досить оптимістичні та обнадійливі пропозиції депутатів про те, що необхідно посилити роботу у цьому напрямку і фактично говорити про конвоювання провізії з українських портів»,  – зазначив перший віцеспікер українського парламенту та додав, що у Декларації також прописані вимоги з боку натівських парламентаріїв до урядів свої країн визначити траєкторію для України, конкретизувати ранг, за яким Україна може розраховувати на просування в плані вступу до НАТО.

Щодо реальності та втілення в життя таких закликів, Олександр Корнієнко висловив впевненість, що Україна обов’язково досягне потрібного їй результату.

«Ми маємо досвід різних дипломатичних взаємодій з великими структурами, в яких рішення приймаються консенсусно. НАТО також збиратиметься та обговорюватиме. Будуть країни, які більш оптимістичні до України, будуть країни, які висловлюватимуть застереження. Будемо з цим працювати та досягати результатів для України», – підкреслив перший заступник Голови Верховної Ради України.

Джерело