Навіщо потрібно їсти сало: все про користь для здоров’я улюбленого продукту

Довгий час лікарі та дієтологи таврували званням «шкідливого продукту» свиняче сало, так ніжно улюблене в Україні, і в багатьох інших країнах, інформує Ukr.Media.

Головним його «гріхом» вважався високий вміст насичених жирів — близько 40%

Цей факт тісно пов'язували із підвищенням рівня «поганого» холестерину. Сьогодні дослідженнями доведено, що їжа незначно впливає на рівень холестерину в крові. Причина цього — у регульованому механізмі.

Виявляється, лише 20% холестерину надходить до організму з їжею, решта 80% виробляються ним самостійно. І якщо з їжею холестерину надходить більше, організм просто зменшує внутрішнє вироблення для збереження балансу.

Та й сам холестерин, як з'ясувалося, не пов'язаний безпосередньо із захворюваннями серця.

Яскравим прикладом того, що насичені жири не провокують серцево-судинні захворювання, є Норвегія. Раціон місцевих жителів багатий тваринними жирами, і рівень холестерину в крові у них — один із найвищих у Європі.

А ось показник серцево-судинних захворювань, навпаки, один із найнижчих.

На підтвердження цього факту доктор медицини зі Швеції Андреас Енфельдт опублікував статтю зі зведеною таблицею, що яскраво показує: у країнах з високим споживанням насичених жирів рівень смертності від серцево-судинних захворювань набагато нижчий.

Міф про шкоду сала ми успішно розвіяли, настав час переходити до приємної частини питання.

У чому користь сала для здоров'я

1. Свинячий жир чудово зберігається і рідко стає прогірклим. Справа в спеціальній речовині — фосфатидилхоліні. Завдяки йому сало є потужним антиоксидантом, що перевершує за властивостями вітамін Е. Отже свинячий жир захищає наш організм від дії вільних радикалів, а значить, і від старіння.

2. У сала дуже високі поживні властивості.

У 100 г продукту міститься:

  • 2,9 г високоякісного білка;

  • всі вітаміни групи B, а також A, Е, D, F, C;

  • майже 90% добової норми селену

  • половина щоденної норми фосфору;

  • істотна частка необхідних для здоров'я мінералів: заліза, калію, цинку, магнію.

3. Сало допомагає худнути. Вчені стверджують, що свиняче сало містить гормональний кофермент Q1, який сприяє прискоренню метаболізму у поєднанні з аеробним навантаженням. Це означає, що скибочка сала, з'їдена за годину до пробіжки, допоможе прискорити спалювання калорій майже вдвічі.

Крім того, сало дає дуже довге відчуття насичення, уберігаючи від шкідливих перекусів.

4. Людям старше 50 сало особливо корисне: воно здатне чистити судини та відновлювати пошкоджені клітини мозку, знижуючи ризик деменції, хвороби Альцгеймера, інсульту та інфаркту.

5. Сало — ідеальний жир для смаження, тому що має високу температуру плавлення та не утворює канцерогенів.

6. Сприяє підвищенню імунітету завдяки комплексу вітамінів, мінералів та антиоксидантів у свинячому жирі, що особливо важливо в період застуд, а також допомагає боротися зі шкірними захворюваннями та різноманітними запальними процесами в організмі.

Головне, про що варто пам'ятати: сало — калорійний продукт, близько 800 ккал на 100 грамів, тому їм не потрібно зловживати. Нормальна кількість 20-50 г на день, залежно від вашої фізичної активності та норми калорій.

І, звичайно, вибираючи між копченим та солоним, віддайте перевагу останньому.

Джерело

Exit mobile version