Навіщо 3500 осіб в Австралії живуть під землею

Містечко наше — нічого таке, населення: 3 500 осіб 45-ти різних національностей, які вирішили жити під землею, інформує Ukr.Media.

Ви можете не повірити, але Кубер-Педі — місто, яке в прямому сенсі "живе під землею", — розташоване майже в центрі Австралії. Що змусило цих дивовижних людей опуститися під землю, для чого це їм треба?

Містечко це, треба сказати, з'явилося спонтанно. Коли в далекому 1916 році в цьому районі почалася найбільша у світі розробка з видобутку опалу, відтоді і перетворилося це місце в велике підземне селище, де на сьогодні проживають близько 3 500 осіб найрізноманітніших національностей.

Коли селище тільки почало облаштовуватися, більшу частину населення в ньому становили колишні шахтарі, зайняті на виробленні, але зараз після 100 років такого підземного життя в Кубер-Педі все частіше з'являються нові жителі з різних куточків земної кулі, які шукають романтики, втомившись від рутинного життя.

Тут не лише облаштовані цілі будинки з декількома спальнями: під землею розташовані і книжкові магазини, і церкви, і навіть бари.

Кубер-Педі розташований в Південній Австралії приблизно в 1600 км від столиці країни Канберри. Місто отримало також свою другу назву: "світова столиця опалів". А Кубер-Педі — це слово, яке придумали аборигени: в перекладі воно означає «біла людина в норі».

Коли опалові рудники були списані — опалу в них вже не було, — комусь із шахтарів прийшла думка перетворити опалові рудники в постійні землянки. Ось так і з'явилося підземне селище Кубер-Педі.

Підземні будинки нагадують собою невеликі печери, в які ведуть вхідні двері. А ось що там, за дверима?

А за дверима затишні спальні, передпокої, обладнані сучасними приладами і механізмами кухні — все, як у звичайних квартирах. Але тільки без вікон. Житло цілодобово освітлюється електрикою.

Тут є і централізований водопровід, і доступ в інтернет. Але незрозуміло, які тарифи виставляють жителям підземелля за ці зручності?

У готелі є відкритий ресторан і більярдний зал, бо в підземному селищі майже кожен день з'являються туристи.

Ніч в готелі коштує близько 150 доларів, а в якості гідів під землею туристів проводять місцеві жителі.

Ви можете запитати: а як же з харчуванням? Жителі підземелля і тут знайшли рішення проблеми: побудували нагорі два великих супермаркети, бо без харчових продуктів не обійтися, але під землею магазини не вміщалися, тому і побудували їх в районі селища, але тільки нагорі.

Місцеві жителі раді цьому факту: поки сходять за продуктами — і повітрям свіжим подихають, і між собою поспілкуються.

У літні місяці температура повітря в Кубер-Педі на поверхні досягає + 49 градусів, опадів випадає дуже мало, а під землею завжди комфортні температурні умови: +22..+ 24 градуси.

Але поводитися на поверхні містечка треба дуже уважно і обережно. На території міста від покинутих шахт залишилися глибокі ями. Щоб не потрапити в пастку, в Кубер-Педі всюди встановлені попереджувальні знаки. Особливо обережно потрібно пересуватися в нічний час доби.

Джерело

Exit mobile version