Прання — заняття, яке забирає у господині багато часу та сил. Тому деякі з нас приступають до нього з самого ранку, щоб усе встигнути. А ось деякі господині так робити не радять. У цьому питанні вони воліють слідувати мудрості наших предків, яка не велить нам починати свій день з прання білизни. Цією цікавою інформацією ми поділимося з вами сьогодні, інформує Ukr.Media.
Чому не варто прати речі вранці?
Займатися цією домашньою роботою вранці не варто, навіть просто виходячи з міркувань здорового глузду.
Річ у тім, що влаштувавши прання відразу ж після пробудження, ви не встигнете зробити те, що належить кожній гарній господині вранці:
- приготувати ситний сніданок для сім'ї;
- провести час за столом із рідними;
- зібратися працювати;
- розпланувати свій робочий день (у тому числі і роботу по дому).
До того ж, зайнявшись пранням у ранковий час, є ризик розтратити сили та заряд бадьорості ще до обіду.
Виявляється, за старих часів теж було не прийнято прати вранці. Згідно з народною мудрістю, той, хто так робив, накликав на себе біди та неприємності. Саме в це вірили наші прабабки та намагалися не порушувати заборону. До речі, з пранням, яке предки вважали сакральним дійством, було пов'язано багато забобонів та прикмет. Вони виконували цю домашню роботу лише у певний час дня, чітко дотримуючись заведеного порядку.
Наші бабки не прали вранці, оскільки вірили, що таким чином змивають із себе удачу та щастя. Тому прання вони відкладали на пізніший час.
Однак прати у вечірні години (і вночі) теж було не прийнято. За старих часів вважалося, що в темний час доби починається розгул нечисті.
Мала ця заборона під собою і практичне обґрунтування, не пов'язане з містикою: випраний у пізній час одяг просто не встигав висохнути до ранку.
Щодо сушіння білизни, то наші предки намагалися здійснювати його вдень. Існувало повір'я, що висушені сонцем речі мають цілющу силу. Вони і хвороби лікують і зігрівають свого власника.
А ось висушений під місячним світлом одяг приваблює до господаря хвороби та невдачі.
Тож коли ж варто займатися пранням, згідно з народною мудрістю?
За старих часів господині вважали, що найкращий для цього заняття час це:
- години перед обідом;
- опівдні та обідній час.
У який день тижня найкраще прати речі?
Вірили наші прабабки і в те, що не кожен день тижня підходить для прання:
- Понеділок споконвіку вважається важким днем, який не підходить для будь-яких важливих справ. Білизна ж після понеділкового прання, згідно з народною мудрістю, буде сохнути весь тиждень.
- Вівторок також не підходить для прання. Це заняття може спричинити господарці багато проблем.
- Прання в суботу загрожує безгрошів'ям та сварками в будинку.
- У неділю не перуть, якщо не хочуть зіткнутися з хворобами та неприємностями.
Найкращий день для прання, згідно з народною мудрістю — середа. У крайньому випадку, затіяти «прання» можна в четвер або в п'ятницю.
Також наші прабабки вірили, що нові речі будуть служити вам вірою і правдою, якщо їх вперше випрати на Молодий місяць.
З пранням у господинь за старих часів було пов'язано багато прикмет, повір'їв та забобонів. Дотримуватися народної мудрості чи ні, вирішувати вам!
Залиште відповідь