На Закарпатті напрацювали моделі зміни закладів інституційного догляду та підтримки дітей раннього віку в умовах війни

«Пошук оптимальних моделей трансформації послуг будинків дитини задля підтримки дітей раннього віку в період війни»

Зокрема, обговорили стан та потреби дітей в будинках дитини Львівської та Закарпатської областей.

У Сваляві, що на Закарпатті, минулого тижня відбувся семінар-практикум «Пошук оптимальних моделей трансформації послуг будинків дитини задля підтримки дітей раннього віку в період війни».

Серед учасників – керівники та представники будинків дитини Львівської, Запорізької, Одеської та Закарпатської областей. Зокрема, взяли участь керівник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис, головна спеціалістка відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти та науки Львівської ОВА Марія Васюник-Кулієва та директорка Журавненського будинку підтриманого проживання психоневрологічного типу, де на даний час мешкають вихованці запорізького будинку дитини «Сонечко», Ольга Буянова.

На заході досліджували досвід оптимальних моделей трансформації закладів інституційного догляду та підтримки дітей раннього віку в умовах війни за підтримки однойменного проєкту та за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation).

Зокрема, обговорили поточну ситуацію щодо стану та потреб дітей в будинках дитини Львівської та Закарпатської областей, та те, як діяти в найкращих інтересах кожної дитини. 

Також відбулася сесія стратегічного планування, під час якої напрацювали бачення трансформації будинків дитини Львівської області та розвитку альтернативних послуг для сімей з дітьми раннього віку. А саме: які рішення слід прийняти для забезпечення права на сім’ю дітей раннього віку, яку роль у забезпеченні цього права мають виконувати будинки дитини, як взаємодіяти з громадами у розвитку патронату та сімейних форм виховання. За цими темами відбулися фахові дискусії у групах.

На паралельній панелі обговорили раннє втручання, технологію, досвід надання послуги під час війни, травмоінформовану терапію в ранньому втручанні, психологічну підтримку та самодопомогу для фахівців та батьків, ефективну взаємодію між батьками та дитиною під час гри та альтернативну і додаткову комунікацію, та, що основне, розглянули практичні кейси.

«Під час реформи для нас вкрай важливо напрацювати таку модель трансформації закладів, яка б в першу чергу відповідала інтересам дітей. При цьому потрібно врахувати можливості перекваліфікації спеціалістів, стан майнового комплексу та інші речі. Тому надзвичайно корисно було побачити модель трансформації закладу, яку обрали наші сусіди із Закарпаття», – наголосив Володимир Лис.

До теми: Благодійний фонд, що опікується дитячими будинками на Львівщині, відзначив річницю створення

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version