Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик провів нараду з керівниками усіх територіальних громад та районів області: ключове

Перший Заступник Начальника Львівської ОВА Андрій Годик Провів Нараду З Керівниками Усіх Територіальних Громад Та Районів Львівської Області Ключове (2)

Перелік об’єктів, яким слід забезпечити пріоритетне електропостачання, підготовка до опалювального сезону та стан виконання місцевих бюджетів.

У Львівській ОВА відбулась онлайн-нарада під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика. До неї доєднались всі керівники територіальних громад та районів Львівської області. 

В межах наради основну увагу зосередили на підготовці до опалювального сезону та забезпеченні резервними джерелами живлення закладів охорони здоров’я та соціальної сфери, стані виконання місцевих бюджетів за 5 місяців та ресурсах для їхнього збільшення.

Перелік критично важливих об’єктів, яким слід забезпечити пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження:

Деякі підприємства та установи Львівщини будуть включені до переліку критично важливих об’єктів. Це означає, що їм забезпечать пріоритетне постачання електроенергії навіть у разі дефіциту.

«Перш за все, це стосується закладів охорони здоров’я та сектору систем життєзабезпечення, зокрема підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення. 

Крім того, Львівська ОВА зібрала та узагальнила, потреби в технічному обладнанні для збільшення кількості об’єктів розподіленої генерації та їх потенційному місці встановлення, зокрема, найбільш пріоритетними є об’єкти з великим споживанням – понад один мегават», – зазначив Андрій Годик.

Також перший заступник начальника Львівської ОВА повідомив, що зараз на Львівщині, як і в усій Україні є, суттєвий дефіцит генерації електроенергії. Відтак, Львівська ОВА працює з промисловими споживачами електричної енергії щодо можливості імпорту електроенергії відповідно до норм постанови КМУ від 27.10.2023 №1127, та можливості встановлення об’єктів генерації електроенергії.

«На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 600 та відповідно до інформації, які подавали секторальні органи критичної інфраструктури, та окремі структурні підрозділи військової адміністрації,  було сформовано перелік критично важливих об’єктів області – 1147 об’єктів. Зазначений перелік не є остаточним,так як, Уряд готує зміни, відповідно до яких, об’єкти, навіть критичної інфраструктури, (в т.ч. заклади охорони здоров’я), у випадку споживання менше 100 кВт, змушені будуть працювати на резервних джерелах живлення. Вони не матимуть пріоритетного постачання та будуть викреслені зі списків», – додав Андрій Годик.

Підготовка до опалювального сезону

«Ми хочемо спільним зусиллями не відкладати підготовку до осінніх місяців, аби розуміти саме в частині альтернативного живлення, альтернативного електропостачання, яка у вас ситуація у двох найважливіших сферах, це  – сфера охорони здоров’я та соціальний захист», — зазначив Андрій Годик. 

Перевірка готовності до відключень світла:

  • Районні військові адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування мають створити робочі групи, які перевірять готовність закладів до відключень світла. 

Плани на випадок відключень світла:

  • Заклади соціальної сфери та охорони здоров’я повинні розробити плани, як вони забезпечуватимуть тепло-, водопостачання в умовах повнної відсутності електропостачання.

Ці плани повинні бути готові до 1 липня 2024 року.

«Заклади повинні функціонувати, а послуги повинні надаватись навіть під час відключення світла, бо це є критично важливі послуги для населення», – додав перший заступник начальника Львівської ОВА. 

Львівська ОВА склала перелік 1147 критично важливих об’єктів, яким забезпечать пріоритетне електропостачання в разі дефіциту. До цього переліку входять лікарні, котельні, водозабори та інші важливі для життєдіяльності області об’єкти згідно з вимогами  постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 600 .

Місцевий бюджет області за січень – травень 2024.

Доходи:

За січень — травень 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшли 13 151 млн грн, що на 1 077 млн. грн, або на  9 відсотка більше від плану.

Обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб (у співставних умовах) за 5 місяців 2024 року склав 7 247 млн грн, що на 435 млн. грн, або на  6% більше від плану.

Надходження єдиного податку за січень-травень 2024 року склали 2622 млн грн, що на 336 млн грн або 15% більше планових показників. Збільшення надходжень проти січня-травня 2023 року становить +38%, або на 727 млн грн більше (за цим показником посідаємо 14 місце серед регіонів України). 

Надходження плати за землю склали 902 млн грн, що на 75 млн грн або 9% більше запланованого на січень-травень 2024 року обсягу. Збільшення надходжень проти січня-травня 2023 року становить +26%, або +184 млн гривень (за цим показником посідаємо 4 місце серед регіонів України).

Фактичні надходження податку на нерухоме майно за січень-травень 2024 року склали 461 млн грн, що на 80 млн грн або 21% більше планових показників.  Збільшення надходжень порівняно з відповідним періодом минулого року становить +27%, або на 98 млн грн більше (за цим показником посідаємо 10 місце серед регіонів України)

Збільшення надходженню майнових податків (плати за замелю та податку на нерухому майно)  більше як на чверть у порівняні з відповідним періодом минулого року пояснюється проведеними в 2023 році заходами, зокрема за підтримки ЛОДА, зі звірки облікових даних щодо площі нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, між територіальними громадами та відповідними податковими органами на місцях. 

Видатки:

Впродовж січня-травня 2024 року місцевими бюджетами області провели видатків на суму 14743 млн грн, або 34% до уточнених річних призначень, що на 3% більше аналогічного періоду минулого року.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version